انتخاب برگه

۵ مزیت و کارایی استفاده از میلگرد + یک پیشنهاد

اسفند ۲۰, ۱۴۰۱ | رپورتاژ آگهی

5 مزیت و کارایی استفاده از میلگرد

مزایای استفاده از میلگرد

هر سازه ای باید یکپارچگی ساختاری خود را نشان دهد تا بتواند برای مدت طولانی دوام بیاورد. سازه هایی که با مصالح نامرغوب ساخته شده اند، نه تنها می توانند در معرض آسیب های مکرر و خوردگی قرار گیرند، بلکه ممکن است آسیب های احتمالی به ساکنان آن نیز وارد کنند.

به همین دلیل است که بخش‌های صنعتی و ساختمانی در سرتاسر جهان به تولید محصولات فولادی روی آورده‌اند تا لایه‌ای از حفاظت و دوام را برای سازه ها فراهم کنند. آنها از انواع میلگرد، برای تقویت و ایجاد ساختار در سازه ها و ساختمان های بتنی استفاده می کنند.

اگر به فکر استفاده از میلگرد در کارهای ساختمانی خود هستید، این منطقی به نظر می رسد که اطلاعات علمی و فنی بیشتری در باره مزایای استفاده از میلگرد در انواع سازه ها داشته باشید.

میلگرد و تامین مقاومت بتن

در حالی که بتن ریخته شده به خودی خود یک ماده پایدار است، باید با استفاده از مواد دیگر سطح پایداری بیشتری داشته باشد. هدف از این کار تولید یک سازه بتنی مانند یک ستون یا دیوار است که به اندازه کافی پایدار باشد تا در برابر فشار زیاد مقاومت کند. با ادغام میلگرد های آجدار فولادی، هر قسمت از یک ستون بتنی به دلیل تکیه گاه اضافه شده، به طور کامل تثبیت می شود. میلگرد فولادی همراه با خواص مطلوب فولاد، به دلیل افزایش استحکام کششی می تواند سطح حفاظت بیشتری را ارائه دهد.

استحکام کششی به سادگی به معیاری اشاره دارد که چقدر فولاد می تواند تحت تنش یا فشار قبل از شروع ترک ها یا قبل از شکستن قرار گیرد. با در نظر گرفتن این موضوع، استحکام بتن و میلگرد با هم برای رسیدن به این نتیجه کار می کنند.

امکان استفاده نازک تر از بتن با میلگرد

امکان استفاده نازکتر از بتن با میلگرد آجدار

برای سازه های بزرگتر استفاده از مقادیر بیشتر بتن کاملاً طبیعی است، به خصوص اگر عمده کار با بتن ساخته شود. با این حال، همه پروژه ها نیاز به استفاده از چنین مقادیری ندارند. برای مثال، پروژه های کوچک، مانند ساخت راهروها یا کف گاراژ ممکن است با استفاده از حجم زیاد بتن از بین برود. این نوع پروژه ها در عوض می توانند به دنبال یک ماده جایگزین باشند که همچنان همان سطح پشتیبانی و قدرت را برای پروژه فراهم می کند.

با افزودن میلگرد های تقویت کننده می تواند به کاهش استفاده از بتن کمک کنید. این سازه با استفاده از شبکه مش ایجاد می شود، که خود به نوعی مانند توری فلزی، یک شبکه در هم تنیده از میلگرد می باشد که بتون را مسلح و مستحکم می کند. این نه تنها یک انتخاب عملی در نظر گرفته می شود، بلکه یک تصمیم مبتنی بر زیبایی شناسی نیز می باشد. مسیر شما با استفاده از میلگردها کمتر حجیم و پایدارتر به نظر می رسد.

آرماتور و جلوگیری از ترک خوردگی

همانطور که قبلا ذکر شد، به عنوان مثال میلگردهای استفاده شده در ستون های بتنی به منظور بهبود یکپارچگی کلی سازه و تقویت آن اضافه می شوند. پس از مدتی، تصور اینکه این ستون ها در معرض انواع مختلفی از  عناصر مرتبط با آب و هوا مانند باران یا تغییرات شدید دما باشند، دشوار نخواهد بود. میلگرد توانایی مقاومت بتن در برابر این عناصر و سایر تغییرات شدید را افزایش می دهد.

ساختمان ها از نظر سازه ای در هر مکانی بسیار مهم هستند تا شکل و فرم خود را حفظ کنند و همچنین از خطرات بالقوه جلوگیری کنند. اگر از مصالح ساختمانی با کیفیت پایین استفاده شود، تمایل به ایجاد ترک و انواع دیگر آسیب‌های بالقوه وجود دارد. این را با عدم وجود میلگرد ترکیب کنید، پس ساختمان اساساً منتظر وقوع یک فاجعه است.

میلگرد و طول عمر بیشتر سازه

میلگرد و طول عمر بیشتر سازه

ناگفته نماند که میلگردها معمولاً هر نوع سازه ای را با طول عمر بیشتری ارائه می دهند. جدا از ویژگی های جذاب این نوع مواد، فرآیندهای شیمیایی برای ایجاد تغییرات در ساختار شیمیایی فولاد انجام می شود. به عنوان مثال، نوعی روش عملیات حرارتی به نام آنیلینگ بر روی موادی مانند فولاد به منظور افزایش شکل پذیری و استحکام کششی آن اعمال می شود.

به این ترتیب، هنگامی که این نوع مواد اولیه ساختمانی در یک سازه بتنی ادغام می‌شود، سازه می‌تواند بارهای سنگین و انواع دیگر وزن‌هایی را که ممکن است روی آن اعمال شود را تحمل کند. ساختمان را با طول عمر بیشتری ارائه می دهد و آن را بدون نیاز به اقدامات تعمیر و نگهداری، مفیدتر می کند.

ارائه راه حل های مقرون به صرفه

تمام خواص یک میلگرد فولادی می تواند منجر به اثرات مثبت در هر نوع پروژه  ساختمانی یا صنعتی شود. به عنوان مثال، یک انبار سردخانه که از ستون های بتنی مسلح به میلگردهای فولادی استفاده می کند، علیرغم اینکه دائماً در معرض دماهای پایین قرار می گیرد، نیازی به انجام تعمیرات یا بررسی مداوم ندارد. این ویژگی امکانی را ایجاد می کند تا در پول خود صرفه جویی کنند و از مواردی که نیاز به صرف هزینه های بسیار دارد به طور پیشگیرانه جلوگیری میکند.

همانطور که قبلا ذکر شد، میلگردها همچنین منجر به کاهش کلی استفاده از انواع خاصی از مصالح ساختمانی پرهزینه می شوند. استفاده از میلگردها یک انتخاب عملی است که می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه بیشتر برای مصارف دیگر کمک کند.

کلام آخر

اگرچه میلگرد فولادی یک ماده به ظاهر ساده است، اما با خاصیتی که دارد باعث می شود سازه فرم خود را برای مدت زمان طولانی تری حفظ کنند، بسیار تاثیرگذار است. کیفیت این نوع فولاد را نمی توان تضعیف کرد، همان طور که به طور مکرر در بسیاری از فرآیندها مورد استفاده قرار گرفته است. امیدواریم راهنمای بالا شما را با اطلاعات کافی در مورد استفاده از میلگرد، برای ملاحظات و تلاش های آینده خود، مجهز کرده باشد.

به عنوان پیشنهاد شما می توانید برای اطلاع از قیمت آهن آلات با آهن وار و کارشناسانش تماس حاصل کنید تا هم از قیمت روز آهن مطلع شوید و هم مشاوره و خدمات متناسب با شرایط پروژه خود دریافت کنید که در قیمت تمام شده محصول مورد نظر شما موثر می باشد. قابل ذکر است آهن وار با ۱۸ سال سابقه در بازار آهن شاد آباد تهران فعال میباشد و افتخار همکاری با هلدینگ های برتر کشور مانند هلدینگ زر ماکارون، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا، شرکت مهندسی گوپله و… را دارا می باشد.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه