انتخاب برگه

۷ نکته برای براق کردن پارکت چوبی

دی ۳, ۱۴۰۱ | رپورتاژ آگهی

پارکت چوبی کفپوش‌ هایی هستند که به وسیله آن‌ ها سطح زمین هر طبقه در ساختمان ‌های مسکونی، تجاری، اداری و… را زیبا می‌ کنند. امروزه پارکت ‌ها به دلیل زیبایی و استحکامی که دارند مخاطبان زیادی را جذب خود کرده ‌اند.

پارکت چوبی چیست؟

امروزه با استفاده از چوب‌ های طبیعی تجهیزاتی طراحی می‌ کنند که پارکت چوبی نام دارد و از این تجهیزات برای پوشاندن کف زمین در هر طبقه مسکونی استفاده خواهد شد که علت اصلی استفاده از پارکت ‌های چوبی به دلیل زیبایی است. پارکت چوبی به عنوان سالم‌ ترین و همچنین پاکیزه ‌ترین تجهیزات برای پوشاندن کف ساختمان شناخته شده و امروزه افراد زیادی آن را انتخاب می‌ کنند. که امروزه استفاده از پارکت چوبی به عنوان دیزاین داخلی نیز به کار می ‌رود. تمامی پارکت ‌های چوبی از چوب ‌های طبیعی ساخته می‌شوند به این دلیل است که نه تنها زیبایی خود را از دست نمی‌ دهند بلکه پر از انرژی هستند. به دلیل ساخته شدن پارکت‌ های چوبی از چوب درختان مختلف قیمت آن‌ ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

تفاوت پارکت چوبی و لمینت چیست؟

در واقع پارکت چوبی و لمینت تفاوت بسیاری باهم دارند به صورتی که پارکت چوبی تهیه شده از چوب طبیعی خواهد بود اما لمینت‌ ها محصولاتی صنعتی هستند که ظاهری شبیه به چوب دارند. به طور کلی می‌ توانیم بگوییم که لمینت‌ ها از روی پارکت ‌های چوبی کپی برداری شده‌ اند.

نکات براق کردن پارکت چوبی

پارکت چوبی که در شمار تجهیزاتی برای زیبا سازی فضای خانه یا دیگر مکان ‌ها قرار گرفته است، نیاز به تمیز کردن با شرایط خاص دارد. به طور مثال هنگام تمیز کردن پارکت ‌های چوبی باید توجه داشته باشیم که آب به صورت مستقیم با پارکت ‌ها در تماس نباشد. البته این نکته قابل ذکر است که جنس برخی از پارکت ‌ها از همان اول به صورت مات هستند و این مات بودن دلیلی بر کدر شدن آن ‌ها و معیوب بودنشان نخواهد بود.

با گذشت زمان امکان  دارد که پارکت‌ های چوبی براقی خود را از دست بدهند و دیگر مثل اول زیبا نباشند؛ اما باید گفت که در این شرایط جای هیچ نگرانی وجود ندارد و شما با رعایت کردن برخی اصول می ‌توانید از کدر شدن پارکت چوبی جلوگیری کنید. همچنین با برخی اقدامات می‌ توانید کدر شدن پارکت چوبی را رفع کنید و آن را به حالت اولیه خود باز گردانید. برای براق نگه داشتن پارکت کافی است تا برخی موارد را رعایت کنید که این موارد عبارتند از:

۱/ استفاده نکردن از طی خیس: به هیچ عنوان زمانی که می ‌خواهید پارکت چوبی را تمیز کنید از طی خیس شده استفاده نکنید. به این دلیل که اگر آب بر روی سطح پارکت‌ های چوبی بماند باعث ورم کردن آن ‌ها می ‌شود.

۲/ برای تمیز کردن پارکت‌ ها از جاروبرقی یا جارو دستی استفاده کنید که استفاده از این دو ابزار می ‌تواند برای تمیز کردن پارکت ‌ها مناسب باشد اما باید به صورت هفتگی استفاده شوند.

۳/ برای تمیز کردن پارکت‌ ها از شوینده‌ های مخصوص پارکت ‌های چوبی استفاده کنید تا از خراب شدن آن‌ ها جلوگیری نمایید.

۴/ به هیچ عنوان برای تمیز کردن پارکت چوبی از آب داغ استفاده نکنید زیرا باعث خراب شدن پارکت می‌شود. پس سعی داشته باشید آب ولرم را جایگزین آب داغ کنید.

۵/ به هیچ عنوان از واکس ‌های پارافینی برای تمیز کردن پارکت‌ های چوبی استفاده نکنید زیرا استفاده از این واکس ‌ها مناسب پارکت ‌های چوبی نخواهد بود.

۶/ از ماده‌ های شوینده ‌ای که کلر دارند نیز برای تمیز کردن پارکت چوبی استفاده نکنید، زیرا باعث می ‌شوند که پارکت تغییر رنگ دهد.

۷/ برای تمیز کردن پارکت چوبی به هیچ عنوان از سرکه نیز استفاده نکنید؛ زیرا سرکه نیز باعث از دست دادن زیبایی و در نهایت خراب شدن آن ‌ها می‌ شود.

شما برای براق نگه داشتن پارکت ‌های چوبی می ‌توانید آلودگی‌ ها و کثیفی ‌ها را روزانه از بین ببرید و اجازه ندهید که این آلودگی ‌ها بر روی هم انباشته شوند و باعث کرد شدن پارکت شما بشوند. همچنین بهترین وسیله ‌ای که می ‌تواند برای تمیز کردن پارکت چوبی مورد استفاده قرار بگیرد، یک طی نمناک است.

مراحل نصب پارکت چوبی چیست؟

در ابتدا نیاز است تا سطح زمین را با استفاده از چسب مخصوص بپوشانند و سپس چوب‌ های فاق و زبانه‌ ای بر روی این چسب ‌ها گذاشته خواهند شد. بعد از چسبیده شدن آن ‌ها باید سیلر زدن را شروع کنیم و سپس منتظر بمانیم تا چسب زیرین خشک شود. بعد از آن لازم است تا روی سطح کارمان پلی استر بریزیم تا باعث براقیت سطح پارکت چوب شود.

کلام آخر

در این متن سعی کردیم تا شما را با یک سری راه‌ حل ‌ها که باعث جلوگیری از کدر شدن پارکت چوبی و همچنین رفع کدر شدن پارکت چوبی می ‌شود، آشنا کنیم تا شما بتوانید به بهترین نحو ممکن از پارکت چوبی در منزل خود مراقبت کنید و موادی که برای پارکت ‌ها مضر است را بر روی آن ‌ها نریزید. با رعایت کردن تمامی این موارد می‌ توانید پارکت ‌های چوبی را همانند روز اولشان براق نگه دارید.

مورفلور یکی از قدیمی ترین تولید کننده های پارکت چوبی در ایران است که پارکت های چوبی لوکس عرضه بازار می کند و اعتماد و رضایت مشتریان خاص خود را جلب کرده است. شما عزیزان می توانید جهت استعلام قیمت پارکت چوبی مورد نظر خود به وب سایت https://morfloor.ir/ مراجعه کنید و یا با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه