انتخاب برگه

آزمون محاسبات عمران ۴ مهر ۹۹

صفحه ویژه آمادگی و موفقیت در آزمون نظام مهندسی محاسبات عمران؛ اخذ صلاحیت پایه ۳ طراحی عمران، آزمون معوق شده اسفند ۹۸ در ۴ مهر ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

چگونه در آزمون محاسبات نظام مهندسی قبول شویم؟

 موفقیت در آزمون محاسبات عمران

نحوه مطالعه آزمون محاسبات نظام مهندسی

آزمون اخذ صلاحیت پایه ۳ طراحی عمران یا همان آزمون محاسبات عمران در سطح دشواری بالا و پیچیدگی‌ فراوان چه در طرح سوالات و چه در نحوه‌ی نگارش همراه بوده و طراحان سوال با تمامی توان سعی در هدایت داوطلب به سمت گزینه‌های نادرست دارند.

اختلاف در حل و انتخاب گزینه درست توسط اساتید مطرح کشور که بعد از آزمون پاسخ تشریحی را ارائه می‌دهند با کلید منتشر شده رسمی آزمون، گویای این مطلب هست که اگر فشار جلسه آزمون و محدودیت زمان را در نظر بگیریم به دلیل کمی تمرکز در جلسه آزمون ضریب اشتباه بالاتر هم خواهد بود.

بسیاری از مهندسان که دانش‌آموخته برتر دانشگاهی بوده، اساتید هیئت علمی و یا رتبه های برتر کنکور ارشد و کنکور دکتر؛ مهندسین با سابقه چندین ساله فعالیت در شرکت مشاور و… بعد از وقت گذاشتن چندین ماهه در آزمون محاسبات موفق شده‌اند.

آمار غیر رسمی از درصد قبولی آزمون محاسبات عمران پایه ۳، در چند دوره اخیر زیر ۵% شرکت کنندگان می‌باشد.

خلاصه توصیه‌های مهندسین قبول شده در آزمون محاسبات: برای موفقیت در آزمون محاسبات روزی ۳-۴ ساعت به مدت ۳ ماه تلاش لازم است.

کلیدواژه برای آزمون محاسبات

با توجه به ساختار سوالات آزمون محاسبات عمران، بیشتر قدرت محاسباتی و طراحی داوطلبین مورد سنجش قرار می‌گیرد و اکثر سوالات خارج از متن مقررات ملی بوده و نیاز به حل ریاضی دارند، ولی با این وجود بطور متوسط حدود ۷-۸ سوال (۱۰% آزمون) در هر دوره آزمون محاسبات عمران از سوالات تعریفی (در حد سوالات نظارتی) بوده که مستقیما با کلیدواژه قابل پاسخگویی می‌باشند، حتی در دوره‌‎ای تا ۱۱ سوال غیرمحاسباتی تعریفی نیز در آزمون مطرح شده است، که با توجه به زمانبر بودن و دشواری سوالات حلی، برای رسیدن به حد نصاب قبولی باید همه سوالات تعریفی در درجه اول پاسخ داده شود. همچنین برای سایر سوالات محاسباتی نیز کلیدواژه می‌تواند کمک کننده باشد و در پیدا کردن سریع محدوده بند آیین نامه‌ای سوال و کنترل حداقل و حداکثر بند آیین‌نامه‌ای که معمولا گزینه درست سوال در بسیاری از موارد همین مقادیر حداقلی یا حداکثری بوده و نیاز به راه حل طولانی و وقت گیر برای حل کامل مسئله نیست! و صرفا با کلیدواژه و پیدا کردن ضوابط مربوطه قابل پاسخگویی است. (کلیدواژه محاسبات)

تا آزمون محاسبات ۴ مهر ۹۹

روز

:

ساعت

:

دقیقه

:

ثانیه

پکیج آزمون محاسبات

فلوچارت آزمون محاسبات

محصول حاضر جزوه چاپی فلوچارت آزمون محاسبات برای افزایش سرعت تست زنی در آزمون محاسبات نظام مهندسی در موضوعات فولاد، بتن، بارگذاری و ۲۸۰۰، بصورت جداگانه بوده، که بصورت انتخابی چاپ رنگی یا چاپ سیاه و سفید قابل تهیه صرفا بصورت پستی می‌باشد.

روند عنوان مطالب در تمامی فلوچارتها یک ساختار کلی را در پیش می گیرد؛ به طوری که در ابتدای هر فصل چشم اندازی کلی  از موضوعات موجود در آن فصل، دسته بندی شده است تا ذهن داوطلب روند محاسبات را تحلیل کند.

موضوعات به صورت مرحله ای و شاخه ای عنوان شده، تا تمامی روند شروط طراحی، اصل طراحی و کنترل های لازم برای موضوع مورد نظر انجام شود. در لابلای هر موضوع نکات با شمایی مشخص در جای خود آورده شده تا از دید داوطلب پنهان نماند.

زیرمجموعه‌های این پکیج نیز به صورت جداگانه برای (فلوچارت‌های تکی فولاد) و (فلوچارت‌های تکی بتن) و (فلوچارت‌های بارگذاری و ۲۸۰۰) قابل تهیه هستند.

کتاب‌های فیزیکی “آسان حل” براساس منابع اسفند ۹۸ ویژه آزمون ۴ مهر ۹۹ | ارسال پستی

آزمون بعدی نظام مهندسی اسفند ۹۸

اطلاعیه ثبت نام آزمون ورود به حرفه اسفند ماه ۹۸ بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به‌کار مهندسی، کاردانی و معمار تجربی می‌رساند، دومین دوره آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان سال ۱۳۹۸ در کلیه رشته‌های مهندسی مذکور در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شامل...

بیشتر بخوانید

دانلود پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر ۹۸

اصل دفترچه آزمون با کلید رسمی سوالات محاسبات مهر ۹۸ پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر ۹۸ (کد A) دانلود | پاسخنامه: موسسه سبز سازه پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر ۹۸ (کد D) دانلود | پاسخنامه: موسسه جهش پاسخ تشریحی آزمون محاسبات مهر ۹۸ (کد D) دانلود | پاسخنامه: موسسه آی...

بیشتر بخوانید

جداول پروفیل‌های ساختمانی

جدول اشتایل جدول پروفیل اشتایل، یکی از پرکاربردترین جداول مهندسی در مهندسی عمران بوده، که علاوه بر کاربرد در درس طراحی ساز های فولادی و مورد استفاده در طراحی سازه های فولادی و کارگاه های ساختمانی، جزء موارد مورد نیاز برای آزمون جزوه باز محاسبات عمران نیز اعلام شده...

بیشتر بخوانید

لیست برنامه‌های ماشین حساب آزمون محاسبات عمران CASIO fx-9860

دریافت برنامه ماشین حساب آزمون محاسبات عمران CASIO fx-9860                   برنامه اصلی زیر مجموع برنامه مقادیر محاسباتی   فولاد Y I S Z ۱- I ساخته شده محاسبه تار خنثی الاستیک و پلاستیک، ممان اینرسی در دو راستا، اساس مقطع الاستیک و پلاستیک در دو راستا، شعاع ژیراسیون...

بیشتر بخوانید

منابع آزمون محاسبات عمران

لیست منابع آزمون محاسبات عمران | طراحی عمران ۴ مهر ۹۹

 • مبحث ششم (بارهای وارد بر ساختمان)(۱۳۹۲) به همراه غلط‌نامه مربوطه (مندرج در همین وب‌سایت)
 • مبحث هفتم (پی و پی‌سازی)(۱۳۹۲)
 • مبحث هشتم (طرح و اجرای ساختمان‌های با مصالح بنایی)(۱۳۹۲) سال روی جلد دقت شود
 • مبحث نهم (طرح و اجرای ساختمان‌های بتن‌آرمه)- ویرایش چهارم، چاپ دوم به بعد (۱۳۹۲) به همراه غلط‌نامه مربوطه (مندرج در همین وب‌سایت)
 • مبحث دهم (طرح و اجرای ساختمان‌های فولادی)(۱۳۹۲) به همراه غلط‌نامه مربوطه (مندرج در همین وب‌سایت)
 • مبحث یازدهم (طرح و اجرای صنعتی ساختمان)(۱۳۹۲)
 • آئین‌نامه طراحی ساختمان‌ها در برابر زلزله (استاندارد ۲۸۰۰) ویرایش چهارم (به همراه اصلاحیه مربوطه)
 • استاتیک، مقاومت مصالح و تحلیل سازه‌ها (در حد اطلاعات دانشگاهی) * (کلمه استاتیک و مقاومت مصالح عبارات جدید در منابع اسفند ۹۸)
 • مکانیک خاک- گودبرداری – پی سازی و سازه های نگهبان* (دانلود دستورالعمل گودبرداری)

 

* برای موارد ذکر شده منابع معتبر موردنظر بوده و منبع خاصی معرفی نمی‌گردد.

 • تذکر ۱: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملّی ساختمان می‌باشد.
 • تذکر ۲: در صورت تناقض بین مباحث مقررات ملّی ساختمان و سایر مدارک فنی و یا کتابهای راهنمای مباحث، مباحث مقررات ملّی ساختمان ملاک عمل خواهد بود.
 • تذکر ۳: به غیر از ویرایش‌های یاد شده در مباحث مقررات ملّی ساختمان اشاره شده در فوق، برای سایر مدارک و منابع فنی اعلام شده آخرین نسخه معتبر ملاک عمل خواهد بود.
 • تذکر ۴: داشتن اطلاع کامل از مبانی محاسبات سازه و تسلط بر روابط اساسی طراحی و تحلیل سازه‌ها ضروری است.
 •  تذکر ۵: به همراه داشتن جداول پروفیل‌های ساختمانی در جلسه‌ی آزمون الزامی است.
 • تذکر۶: در صورت وجود راهنما برای مباحث مقررات ملی ساختمان اشاره شده در موارد فوق این راهنما هم جز مواد آزمون محسوب می شود.

موفقیت در آزمون محاسبات دوره بعد

برنامه‌ریزی یکساله

محصول حاضر طرح جامع آمادگی آزمون محاسبات عمران، فول پکیج موفقیت در آزمون محاسبات عمران ۱۴۰۰ ویژه آزمون بعد از مهر ۹۹، و موفقیت در آزمون نظام مهندسی سال ۱۴۰۰ (نوبت اول/دوم) است.

✅ پشتیبانی برای یکسال از زمان خرید

✅ شرکت در یک جلسه آنلاین رایگان برای هر نفر

✅ شرکت در یک جلسه آنلاین رفع اشکال گروهی ده نفره

✅ رفع اشکال نامحدود تا آزمون

✅ دریافت رایگان آپدیت فیلم‌ها

✅ طرح سوالات تالیفی جدید و بحث در گروه

✅ ۲ دوره آزمون تالیفی و رفع اشکال

سوالی دارید؟ پیام دهید