انتخاب برگه

فرم تماس با ما

۱۳ + ۱ =

تماس با ما

کاربر گرامی، لطفاً در صورتی که در خرید و یا سایر فعالیت‌های عمومی در سایت سازه پلاس با مشکلی مواجه شدید، پیش از ثبت پیگیری و ارسال ایمیل، بخش پاسخ پرسش‌های متداول را ملاحظه فرمائید، در صورتی که مشکل برطرف نشد، با آدرس ایمیل پشتیبانی یا فرم تماس با ما  شرح مشکل خود را برای ما ارسال کنید. ما تمامی نظرات، ایمیل‌ها و تمامی پیام‌هایی که توسط شما ارسال می‌شود را مطالعه کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن به آن رسیدگی می‌کنیم. ارسال به یک ایمیل از ایمیل‌های سایت یا ارسال پیام با یکی از روش‌های موجود کافی می‌باشد و نیازی به ارسال موضوع از چند روش‌ تماس نیست.

⏳ زمان پاسخگویی

سازه پلاس نهایت احترام را نسبت به کاربران خود داشته و سعی در پاسخگویی به موقع و مناسب دارد، مدت زمان پاسخگویی به درخواست‌های پیگیری‌ و ایمیل‌ها بسته به ساعت ثبت درخواست پشتیبانی در ساعات کار روزانه و یا روزهای مناسبت‌های تقویمی و تعطیل‌های رسمی ایران، بین چند دقیقه تا یک روز کاری متغییر می‌باشد. بدیهی است درخواست‌های پشتیبانی که در ساعات آخر شب ارسال شود، پاسخگویی در ساعات روز خواهد بود. (زمان پاسخگویی بین ۵ دقیقه تا حداکثر ۲۴ ساعت کاری می باشد)

رسیدگی به شکایات

کاربران گرامی، اگر انتقاد یا شکایتی از هر قسمت از سایت داشته باشید، برای دریافت پاسخ، به آدرس مدیریت admin@sazeplus.com ایمیل ارسال کنید.

همچنین می توانید از طریق صفحه ثبت شکایات نسبت به درج پیگیری اقدام فرمایید.

اصول ارسال پیام

لطفا در همان پیام اول مطلب را کامل و واضح بیان کنید.

از ارسال پیام‌هایی مثل “سلام” (خالی)  یا “میتونم سوال بپرسم؟!” یا مثل “من پروژه دارم، میتونید کمک کنید!” جدا اجتناب کرده و در همان پیام اول و در یک پاراگراف و جمله سوال، پرسش یا مشکل خود را بصورت کامل و واضح و دقیق بیان کنید. اگر سوالی راجع به آزمون داشتید، عنوان رشته تحصیلی و آزمون را کامل بیان کنید، گفتن ” من آزمون نظارت دارم!” بدون مشخص بودن رشته تحصیلی عمران/معماری/برق/.. جمله ناقص می‌باشد. یا اگر پرداختی کرده‌اید و مشکل دریافت دارید، شماره پیگیری و هر اطلاعاتی که از بابت پرداخت دارید ارسال کنید.

با تشکر-پشتیبانی سازه پلاس

پیگیری سوالات و ابهامات در اولویت از طریق فرم درخواست پشتیبانی و ایمیل باعث می‌شود با دقت و بررسی بیشتر پاسخ مناسب داده شود، ولی برای مواقع ضروری پشتیبانی تلفنی نیز دایر می‌باشد.

موبایل پشتیبان تلفنی: ۰۹۳۵۹۳۱۰۵۹۳ (۹۸+)

¦ SMS ¦ تماس ¦ LINE ¦ Wire ¦ WhatsApp ¦ Viber ¦ ایدی تلگرام: @sazeplus ¦

خواهشمند است جهت حفظ کیفیت و تداوم خدمات پشتیبانی، به جای تماس تلفنی در ساعات شب و روزهای تعطیل از فرم‌های تماس و ایمیل استفاده فرمایید.

 غیر از ایمیل‌های موجود زیر سازه پلاس از آدرس ایمیل دیگری به شما ایمیل ارسال نخواهد کرد.

ایمیل روابط عمومی سایت: info@sazeplus.com

ایمیل پشتیبانی سایت: support@sazeplus.com

ایمیل مدیریت: admin@sazeplus.com

جی میل سایت: sazeplus@gmail.com

لیست شبکه‌های اجتماعی سازه پلاس در لینک زیر قابل مشاهده است:

 https://sazeplus.com/socialnetwork

قبل از ثبت پیگیری صندوق ایمیل‌تان (همچنین پوشه SPAM) را چک کنید، اگر پاسخ را نیافتید یا  اگر مبلغی از حساب شما کسر شده و ایمیلی از طرف سازه پلاس دریافت نکرده باشید، مبلغ بصورت اتوماتیک برگشت خواهد خورد، موجودی حساب خودتان را یک ساعت بعد چک کنید. اگر باز مشکل حل نشده، می‌توانید از طریق لینک زیر پیگیری خود را ثبت نمایید:

https://sazeplus.com/support


تراکنش‌های مشکل‌دار پرداختی از درگاه به پرداخت ملت

تماس با پشتیبانی ۲۴ ساعته به پرداخت ملت برای تراکنش‌های انجام شده از این درگاه

۰۲۱-۲۷۳۱۲۷۳۱