انتخاب برگه

فرم تماس با ما 📞

۶ + ۲ =

تماس با ما

کاربر گرامی، لطفاً در صورتی که در خرید و یا سایر فعالیت‌های عمومی در سایت سازه پلاس با مشکلی مواجه شدید، پیش از ثبت پیگیری و ارسال ایمیل، بخش پاسخ پرسش های متداول را ملاحظه فرمائید، در صورتی که مشکل برطرف نشد، با آدرس ایمیل پشتیبانی یا فرم تماس با ما  شرح مشکل خود را برای ما ارسال کنید. ما تمامی نظرات، ایمیل‌ها و تمامی پیام هایی که توسط شما ارسال می‌شود را مطالعه کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن به آن رسیدگی می‌کنیم. ارسال به یک ایمیل از ایمیل‌های سایت یا ارسال پیام با یکی از روش‌های موجود کافی می‌باشد و نیازی به ارسال موضوع از تمامی روش های تماس نیست.

⏳ زمان پاسخگویی

سازه پلاس نهایت احترام را نسبت به کاربران خود داشته و سعی در پاسخگویی به موقع و مناسب دارد، مدت زمان پاسخگویی به درخواست‌های پیگیری‌ و ایمیل‌ها بسته به ساعت ثبت درخواست پشتیبانی در ساعات کار روزانه و یا روزهای مناسبت‌های تقویمی و تعطیل‌های رسمی ایران، بین چند دقیقه تا یک روز کاری متغییر می‌باشد. بدیهی است درخواست‌های پشتیبانی که در ساعات آخر شب ارسال شود، پاسخگویی در ساعات روز خواهد بود. (زمان پاسخگویی بین ۵ دقیقه تا حداکثر ۲۴ ساعت کاری می باشد)

رسیدگی به شکایات

کاربران گرامی، اگر انتقاد یا شکایتی از هر قسمت از سایت داشته باشید، برای دریافت پاسخ، به آدرس مدیریت admin@sazeplus.com ایمیل ارسال کنید.

همچنین می توانید از طریق صفحه ثبت شکایات نسبت به درج پیگیری اقدام فرمایید.

اصول درخواست پیشتیبانی

لطفا از ارسال پیام هایی مثل “سلام، میتونم سوال بپرسم؟!” یا مثل “سلام، من پروژه دارم، میتونید کمک کنید!” جدا اجتناب کرده و در همان پیام اول و در یک جمله سوال، پرسش یا مشکل خود را بصورت کامل و واضح و دقیق بیان کنید. اگر سوالی راجع به آزمون داشتید، عنوان رشته تحصیلی و آزمون را کامل بیان کنید، گفتن ” من آزمون نظارت دارم!” بدون مشخص بودن رشته تحصیلی عمران/معماری/برق/.. جمله ناقص می‌باشد. یا اگر پرداختی کرده‌اید و مشکل دریافت دارید، شماره پیگیری و هر اطلاعاتی که از بابت پرداخت دارید ارسال کنید.

با تشکر-پشتیبانی سازه پلاس

غیر از ایمیل های موجود زیر سازه پلاس از آدرس ایمیل دیگری به شما ایمیل ارسال نخواهد کرد.

ایمیل روابط عمومی سایت: info@sazeplus.com

ایمیل پشتیبانی سایت: support@sazeplus.com

ایمیل مدیریت: admin@sazeplus.com

جی میل: sazeplus@gmail.com

 پیگیری سوالات و ابهامات در اولویت از طریق فرم درخواست پشتیبانی و ایمیل باعث می‌شود با دقت و بررسی بیشتر پاسخ مناسب داده شود، ولی برای مواقع ضروری پشتیبانی تلفنی نیز دایر می‌باشد.

موبایل پشتیبان تلفنی: ۰۹۳۵۹۳۱۰۵۹۳ (۹۸+)

¦ SMS ¦ تماس ¦ LINE ¦ Wire ¦ WhatsApp ¦ Viber ¦ ایدی تلگرام: @sazeplus ¦

خواهشمند است جهت حفظ کیفیت خدمات پشتیبانی، به جای تماس تلفنی خصوصا در ساعات شب و روزهای تعطیل از فرم‌های تماس و ایمیل استفاده فرمایید.