انتخاب برگه

دکوراسیونی از حمام شیشه ای مدرن

اسفند ۲۰, ۱۳۹۸ | رپورتاژ آگهی

حمام یکی از بخش هایی است که در هر خانه ای تقریبا وجود دارد. امروزه به علت هزینه های بالای متراژی ساختمان سبب شده تا یکی از بخش هایی که فضایی از آن کم شود حمام باشد. معمولا کوچکترین بخش هر خانه را به حمام اختصاص داده و یا آن را با دستشویی یکی می کنند.

این مسئله سبب می شود تا علاوه بر کوچک شدن حمام استحمام نیز در آن با دشواری روبرو شود. اکنون طراحان ساختمان و مهندسین معماری برای این مشکل یک راه حل پیدا کرده اند. پارتیشن شیشه ای حمام یا دیوایدر شیشه ای حمام.

پارتیشن شیشه حمام می تواند تغییرات اساسی در پلان ساختمان ایجاد کند. مهندسین معمار با استفاده از این دستاورد توانسته اند بر متراژ مفید ساختمان افزوده و استفاده بهینه تری از فضای ساختمان داشته باشند.

دیوایدر شیشه ای حمام مزایای فراوانی دارد که با هم چند مورد آن را بررسی می کنیم.

 • زیبایی بخشی

حمام منزل با پارتیشن شیشه ای بسیار زیبا می شود. ترکیب شیشه و استیل با سنگ های حمام جلوه ای بی نظیر به حمام ساختمان می بخشد.

در واقع یکی از اصلی ترین معیارهای تمایز در طراحی درونی ساختمان برخورداری واحد از حمام شیشه ای می باشد.

 • حفظ بهداشت

شیشه حمام به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بهداشت را در حمام کنترل کنید. قارچ، کپک و ماگ در حمام به وفور یافت می شود و علت اصلی آن نیز مراوب بودن حمام است.

هر چیز که بتواند رطوبت حمام را محدود سازد از رشد این آلاینده ها در حمام جلوگیری می کند.

 • افزایش عمر ساختمان

شیشه حمام به دلیل مانع شدن از نفوذ آب به سایر بخش های حمام و سرویس بهداشتی از پوسیدگی آن جلوگیری می کند.

در صورت استفاده از شیشه سکوریت می توانید برای جلوگیری از ورود آب و آلودگی به داخل ساختمان از شیشه بالکن استفاده نمائید.

 • صرفه جویی انرژی

وجود دیوایدر شیشه ای علاوه بر جلوگیری از نفوذ سرما به حمام مانع بزرگی برای خروج گرمای ایجاد شده از آب گرم در فضای حمام است.

در واقع نه سرما به حمام نفوذ می کند و نه گرما از آن خارج می شود، در نتیجه هوای مطبوعی در حمام جریان می یابد که می توان از آن به خوبی استفاده کرد.

 • تفکیک با سرویس بهداشتی

در منازل با متراژ پایین سرویس بهداشتی با حمام در یک جا ساخته می شوند. شیشه حمام بهترین انتخاب برای چنین محیطی است.

اولا با هر بار استحمام نیاز به شستن دستشویی وجود ندارد، زیرا شیشه مانعی برای نفوذ آب و کف به سایر قسمت ها خواهد بود.

دوما به دلایل معلومی دستشویی میکروب ها و آلودگی فراوانی دارد شیشه به خوبی از نفوذ آن ها به حمام جلوگیری می کند.

 • سازگاری با وان

حمام هایی که از وان برخوردار هستند بسیار به شیشه نیاز دارند. دیواره وان در قسمت پایین به عنوان ستون پایه عمل می کند و شیشه بر روی آن سوار می شود.

مسایلی نظیر حفظ گرمای آب وان، عدم خروج آب از وان و زیبایی فوق العاده ظاهری از دیگر خواص استفاده از شیشه در حمام های وان دار است.

 • فرم دهی

دیوایدر شیشه ای حمام یکی از کاربردهای آن فرم دهی و تغییر نقشه حمام است. در واقع دیوارهای شیشه ای حدود حمام را مشخص کرده و سبب تفکیک آن از سرویس بهداشتی می شوند.

 • حفظ نور محیط

به دلیل ساختار شیشه ای در پارتیشن حمام احتیاج به نور اضافی در این محیط  وجود ندارد. شیشه به راحتی نور را عبور داده و با همان منبعی که سرویس بهداشتی روشن می شود حمام نیز روشن خواهد شد.

 • جلوگیری از نفوذ رطوبت به خانه

یکی از معظلات آپارتمان ها با متراژ کم نفوذ رطوبت حمام به داخل بخش های مختلف آن است. پس از حمام رطوبت به همه جا نفوذ کرده و هوای نامطبوعی در منزل ایجاد می کند. شیشه حمام از این نفوذ جلوگیری کرده و سبب ته نشین شدن بخار حمام می شود.

 • تنوع به دیزاین

استفاده از یراق آلات متفاوت و به کارگیری طرح های سندبلاست متفاوت می تواند جلوه ای خاص به دیزاین خانه بخشیده و تحول در آن ایجاد کند.

هارمونی فریم و یراق آلات و طرح های شیشه سندبلاست با طراحی کلی حمام جلوه ای بدیل به آن می بخشد.

 • تعمیر و نگهداری کم

به کار گیری جنس مرغوب و استفاده از شیشه سکوریت کمترین هزینه تعمیرات و تعویض یراق آلات را خواهد داشت.

در واقع شما یکبار شیشه حمام را نصب می کنید و یک عمر از آن استفاده می کنید. 

 • نظافت راحت

با همان شوینده ها که شیشه بیرونی خانه را تمیز می کنید می توانید شیشه حمام را نیز نظافت کنید. نظافت راحت یکی از مهم ترین فاکتورهای شیشه حمام برای شماست که این امکان را ایجاد می کند تا همیشه حمامی تمیز داشته باشید.

شیشه حمام خدماتی است که هم به زیبایی منزل کمک می کند و هم سطح بهداشت را افزایش می دهد. نصب شیشه حمام یک هزینه اضافی نیست بلکه یک ضرورت برای کاهش هزینه هاست.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه