انتخاب برگه

سد نروژی پس از سیل شدید شکسته شد و طرح پلیس برای دمیدن دریچه های سیلاب را شکست داد

مرداد ۲۷, ۱۴۰۲ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

یک سد در نروژ پس از چند روز بارندگی شدید که باعث سیل گسترده و رانش زمین در منطقه جنوب شرقی این کشور شد، شکسته شد.
سیل در رودخانه گلما باعث شد که نیروگاه برق آبی براسکریدفوسبعد از زیر آب رفتن و ریختن حجم عظیمی از آب بر روی قسمت های غربی سد بتنی از کار خارج شود.
به گفته پلیس محلی، مقامات نروژی در نظر داشتند از مواد منفجره برای باز کردن دروازه‌های مسدود شده سیل استفاده کنند، اما پس از عبور آب از ساختار، این ایده را کنار گذاشتند.
سیل به دلیل طوفان قدرتمندی به نام هانس رخ داد که چندین روز است سراسر شمال اروپا را فرا گرفته است.
پلیس نروژ گفت که بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر از حدود ۱۰۰۰ نفری که در منطقه شمال اسلو در ۶۲۱ کیلومتری رودخانه گلاما زندگی می کنند، باید تخلیه شوند.
سیل به یک پارکینگ در کنار نیروگاه نیز کشیده شد و یک جاده دو خطه و نرده‌های بالای سد را از هم پاشید.
هفسلوند اپراتور سد برق آبی در بیانیه‌ای گفت: «آب اکنون از سد پرکننده که در مجاورت نیروگاه قرار دارد عبور کرده است. در حال حاضر، به نظر می رسد که انحراف آب از طریق سد پرکننده به خوبی پیش می رود.
“در نتیجه طوفان هانس مقادیر زیادی آب در گلما وجود دارد، و چندین تدابیر مختلف برای اطمینان از انحراف آب به سمت نیروگاه از جمله انفجار در نظر گرفته شده است. در حال حاضر در نظر گرفته شده است که نباید منفجر شود.
“ما وضعیت را از نزدیک دنبال می کنیم و در حال بررسی اقدامات در حال انجام با همکاری پلیس و دفاع در محل هستیم.”
پیتر میسون، مدیر فنی Damsolve پس از صحبت با یکی از همکارانش در نروژ، اطلاعات بیشتری در مورد این حادثه به NCE ارائه کرد.
او اظهار داشت که پس از نفوذ آب اضافی به نیروگاه برق آبی، یک حرکت در خطوط برق در نیروگاه باعث شد که توربین ها خاموش شوند زیرا جایی برای ارسال برق تولید شده وجود نداشت.
وی ادامه داد: “به طور معمول برخی از سیل گیرها به طور خودکار باز می شوند و هر آب ورودی را که به مخزن می ریزد منحرف می شود. با این حال، به دلایلی این اتفاق نیفتاد، احتمالاً به دلیل کمبود نیرو.
“این غیرعادی است زیرا معمولاً منبع تغذیه پشتیبان برای چنین مواردی وجود دارد و احتمالاً حتی امکان عملکرد دستی دروازه‌ها در صورت قطع برق وجود دارد.”
در نتیجه نقص، آب ورودی نمی تواند رها شود و باعث افزایش سریع سطح آب در پشت سد می شود. این در نهایت از سد خاکی مجاور عبور کرد.
میسون ادامه داد: “من می دانم که برنامه ای برای منفجر کردن دروازه ها با مواد منفجره و رها کردن آب از این طریق وجود داشت. این امر مانع از سرریز شدن و شکستن سد خاکی می‌شد، اما می‌بایست دروازه‌ها بعداً بازسازی می‌شدند.
“همانطور که هست، من فرض می‌کنم که آنها باید در عوض بخشی از سد خاکی که شکسته را بازسازی کنند.”
یک سخنگوی پلیس، فردریک تامسون، به خبرنگاران در محل حادثه گفت: “ما امیدواریم که به تدریج آب را تسطیح کنیم و یکنواخت کنیم.
“آب به تدریج از کنار سد شروع به تراوش کرده است و در حال حاضر، انجام هیچ اقدامی در نیروگاه مناسب نیست.”

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *