انتخاب برگه

شرایط انتقال حوزه کارشناسان رسمی چگونه است؟

مرداد ۲۵, ۱۴۰۰ | کارشناسی رسمی | ۰ دیدگاه

اگر نمره داوطلب بیشتر از نمره آخرین فرد قبولی در حوزه مورد تقاضا باشد به آن حوزه انتقال می یابد.

اما چنانچه نمره داوطلب کمتر از نمره آخرین فرد قبولی در حوزه مورد تقاضا باشد ، ضمن پرداخت هزینه انتقال مطابق دستورالعمل مربوطه باید همه شرایط زیر را داشته باشد:

براساس ماده۴ دستورالعمل نقل و انتقالات مرکزوکلاء،کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه

ثبت درخواست انتقال ارفاقی مشروط به دارا بودن همزمان کلیه شرایط زیر قابل طرح بوده و تصمیم گیری در خصوص آن در اختیار کمیسیون های استانی و مرکزی خواهد بود:

  • دارا بودن حداقل سابقه اشتغال به وکالت یا کارشناسی (صرف نظر از دوره کارآموزی) حسب مورد مطابق تبصره ۱ این ماده
  • نداشتن تمرکز غیر مجاز در دوره سه ساله فعالیت اخیر
  • فقدان محکومیت انتظامی درجه ۳ یا ۴ حداکثر ظرف ۳ سال و درجه یک یا دو حداکثر ظرف ۱ سال پیش از ارائه درخواست
  • انجام منظم تکالیف معاضدتی در دوره اشتغال مذکور در تبصره ۱ این ماده
  • کسب حداقل ۸۰ درصد نمره قبولی آخرین نفر بدون احتساب سهمیه از حوزه انتقالی مقصد در آخرین آزمون برگزار شده از سوی مرکز
  • عضویت فعال در سامانه شفافیت

تبصره ۱- حداقل سابقه مورد نیاز موضوع بند «۱» به شرح ذیل می باشد:

الف- برای وکلا:

  • به منظور انتقال درون استان به مقصد غیر از مرکز استان یا از یک استان به استانی دیگر به مقصد غیر از مرکز آن استان ۲ سال؛
  • به منظور انتقال به مراکز استان ۳ سال؛
  • به منظور انتقال به کلانشهرها ۵ سال؛

ب- برای کارشناسان رسمی:

  • به منظور انتقال درون استان به مقصد غیر از مرکز استان یا از یک استان به استانی دیگر به مقصد غیر از مرکز آن استان ۲ سال
  • به منظور انتقال به مرکز استان همان حوزه ۵ سال؛
  • به منظور انتقال به مرکز سایر استان­ها ۷ سال؛
  • به منظور انتقال به کلانشهرها ۱۰ سال؛

تبصره ۲- در صورتی که درخواست­کننده، سابقه انتقال داشته باشد، باید حداقل ۵ سال از زمان انتقال سابق گذشته باشد مگر اینکه درخواست انتقال به استناد یکی از شرایط مذکور در ماده ۳ باشد. این حکم درمورد اشخاصی که قبلاً به کلانشهرها یا به استان تهران منتقل شده و درخواست برگشت به حوزه انتقالی سابق را دارند اجرا نمی شود.


محصولات مرتبط:

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ پیام دهید