انتخاب برگه

آماده سازی و نصب پارتیشن شیشه ای با تتراگلس

دی ۲۱, ۱۴۰۱ | رپورتاژ آگهی

امروزه پارتیشن‌ها نقش غیرقابل انکاری در جداسازی و تفکیک محیط‌ها ایفا می‌کنند. با توجه به گسترش استفاده از انواع پارتیشن اداری و استقبال افراد برای نصب آنها، آماده سازی و نصب پارتیشن با تتراگلس با بالاترین کیفیت ممکن انجام می‌شود. بنابراین داشتن اطلاعات کافی در رابطه با مراحل انجام کار و نصب پارتیشن، موجب طراحی و نصب بهتر این المان تفکیک کننده می‌شود.

پارتیشن شیشه ای و زیبایی آن

یکی از انواع پارتیشن‌هایی که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد پارتیشن شیشه ای است که عموما در دسته پارتیشن اداری قرار می‌گیرد. این پارتیشن‌ها به عنوان دیوار جداکننده برای تفکیک فضای مورد نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرند که موجب افزایش تمرکز و راندمان کاری می‌شوند. علاوه بر این استفاده از پارتیشن‌های شیشه ای باعث هماهنگی با دکوراسیون و زیبایی محیط خواهند شد.

از مهم ترین دلایلی که بسیاری از افراد اقدام به نصب و راه اندازی پارتیشن شیشه ای می‌کنند، تنوع زیاد این محصولات است. این تنوع زیاد باعث شده تا بتوانیم با هر دکوراسیون و دیزاینی اقدام به نصب پارتیشن شیشه ای کنیم. مهم‌ترین ویژگی و مزیت استفاده از پارتیشن شیشه ای، شخصی سازی فضای مورد نظر بوده که افراد می‌توانند با سلیقه خود تمامی مراحل آماده سازی و نصب پارتیشن شیشه ای با تتراگلس را انجام دهند.

آماده سازی و نصب پارتیشن شیشه ای

پیش از اینکه اقدام به نصب و اجرای پارتیشن شیشه ای نمایید، لازم است تا از جوانب متعددی آن را مورد بررسی قرار دهید. در وهله اول نیاز است توجه کنید که محصولات را با کیفیت بالا و ساخت مناسبی دریافت می‌کنید. همچنین در زمان نصب و اجرا مجموعه ای که اقدام به نصب پارتیشن می‌‌کند بسیار مهم و حائز اهمیت است. در وهله اول نیاز است با کارشناسان مربوطه در زمینه طراحی پارتیشن‌های شیشه ای مشورت داشته باشید و اقدام به ثبت سفارش نمایید. در زمان ثبت سفارش باید ابعاد دقیقی از محیط مورد نظر و محل نصب پارتیشن داشته باشید.

اندازه گیری

این مرحله یکی از مهم ترین مراحلی است که پیش از آماده ‌سازی و نصب پارتیشن شیشه ای باید انجام شود. این کار می‌تواند به واسطه افراد حرفه ‌ای صورت گیرد تا نواقص و همچنین اشکالاتی را که در زمان اندازه‌گیری ممکن است به وجود بیاید برطرف شود. اندازه‌گیری دقیق به عنوان مهم‌ترین قسمت پیش از طراحی شناخته می‌شود. لازم است تا ابعاد کلی را به دست بیاورید و تقسیم‌بندی‌های دلخواه و مورد نظر خود را در آن پیاده سازی کنید و با توجه به نوع کاربرد مشخص کنید که هر فرد به چه میزان فضا نیاز دارد.

نوع شیشه پارتیشن

یکی دیگر از مهم ترین موارد، نوع شیشه پارتیشن به شمار می‌آید. تنوع شیشه‌ها در نصب پارتیشن بسیار بالا است و برای هر قسمت شیشه خاصی در نظر گرفته می‌شود. در واقع شیشه‌ها می‌توانند در ضخامت‌های مختلف در مکان‌های گوناگون استفاده شوند. برای استفاده از انواع شیشه‌ها باید به نوع کاربری توجه داشته باشید که در این خصوص نیازمند گرفتن مشاوره و مشورت پیش از اجرای پارتیشن شیشه ای با تتراگلس هستید.

علاوه بر این، قیمت‌های بسیار مختلف و متنوعی با در نظر گرفتن نوع شیشه برای پارتیشن‌ها وجود دارد. به بیان دیگر یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث تفاوت قیمت در پارتیشن می‌شود نوع شیشه به کار رفته در آن است. علاوه بر این شیشه‌ها را می‌توان در دو نوع فریم دار یا فریم لس مورد استفاده قرار داد. در مدل پارتیشن‌های فریم دار در مرحله اول  فریم نصب می‌گردد و سپس شیشه در جای خود قرار می‌گیرد.

نکات کاربردی در زمان نصب پارتیشن شیشه ای

یکی از نکات بسیار مهم در زمان نصب پارتیشن شیشه ای این است که باید با بررسی دقیق محل قرارگیری، شرایط اصولی و همچنین استاندارد نصب شود. به همین دلیل نکات مهم و حائز اهمیت در رابطه با سقف و دیواره‌ها وجود دارد که باید در زمان نصب، به نوع پروفیل و همچنین وزن آن توجه کرد. یکی دیگر از موارد بسیار مهم و حائز اهمیت در رابطه با نصب آن‌ها این است که باید مشخصات سقف برای طراحی این پارتیشن‌ها با دقت بررسی شود. 

توجه داشته باشید در اصول طراحی پارتیشن‌های شیشه ای درب‌های آن فقط می‌‌توانند از سمت لولا به دیوار متصل گردند. همچنین حداقل عرض ممکن برای نصب شیشه‌ها باید حدود ۲۰ سانتی متر باشد. با توجه به استانداردهای طراحی این پارتیشن‌ها عرض درب‌ها باید ۹۶ و ۸۶ سانت باشد و ارتفاع استاندارد آن‌ها ۲۱۴ سانتی متر است. 

کلام پایانی

نصب اصولی و درست پارتیشن شیشه ای یکی از موضوعات بسیار مهم و حائز اهمیت به شمار می‌آید. به همین منظور آماده سازی و نصب پارتیشن شیشه ‌ای با تتراگلس باعث می‌شود تا تمامی اصول و استانداردهای نصب و تمامی مواردی را که پیش از نصب باید به آن توجه کرد، رعایت شود. یکی از این موارد اندازه گیری دقیق و محل مناسب فضاهای قابل تفکیک است.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد. در صورت نیاز به لینک‌های داخل متن مراجعه فرمایید.

۰ دیدگاه