انتخاب برگه

دستورالعمل الزامات و ملاحظات دفاعی و پدافند غیرعامل

مرداد ۱۷, ۱۳۹۷ | مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری | ۰ دیدگاه

در جلسه مورخ ۱۱/۲/۹۶ شورایعالی شهرسازی و معماری ایران موضوع دستورالعمل الزامات و ملاحظات دفاعی و پدافند غیرعامل در طرح‌های توسعه و عمران شهری را که در جلسات کمیته فنی با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو شورایعالی و نماینده جامعه مهندسین مشاور طی پنج جلسه مورد بررسی تایید قرار گرفته بود، مطرح و ضمن تصویب دستورالعمل مذکور مقرر گردید:

۱- الزامات و ملاحظات مذکور جهت رعایت در کلیه طرح‌های توسعه و عمران شهری ابلاغ و همزمان برای توسعه کیفی آن از نظرات جامعه حرفه ای و مجامع علمی استفاده شود.

۲- وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با همکاری سازمان پدافند غیر عامل تمهیدات لازم جهت آموزش الزامات و ملاحظات مذکور به مهندسین مشاور تهیه کننده طرح‌های توسعه و عمران را اتخاذ نموده و معمول نماید.

۳- به دبیرخانه شورایعالی این اختیار داده شده تا اصلاحات ویرایشی لازم براساس نظرات دفتر تخصصی و سایر دستگاه‌ها، مورد تایید کمیته فنی را حداکثر ظرف دو هفته در این مجموعه اعمال و سپس ابلاغ نماید.

۴- تهیه اسناد مربوط به پدافند غیرعامل (محصول این سند) در کلیه مراکز استان‌های کشور الزامی می‌باشد.

    لذا با عنایت به سپری شدن مهلت مذکور در بند ۳   به پیوست دستورالعمل  الزامات و ملاحظات دفاعی و پدافند غیرعامل و به همراه دستور العمل مکانیابی مراکز حیاتی و حساس (موضوع بند یک الزامات و ملاحظات دفاعی و پدافند غیرعامل-مورد تائید سازمان پدافند غیر عامل کشور) جهت اجرا و استفاده در طرح‌های توسعه و عمران شهری ابلاغ می‌گردد.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *