انتخاب برگه

مراحل برندسازی و افزایش فروش شرکت های ساختمانی در اینترنت

تیر ۲۰, ۱۴۰۱ | رپورتاژ آگهی

برندسازی برای شرکت های ساختمانی و معماری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تاثیر قابل توجهی در افزایش فروش و درآمد این شرکت ها می شود.

به نظر شما وقتی مشتریان قصد خرید محصولی را دارند، چه عاملی باعث می شود که در بین چندین گزینه مختلف، به یکی از آنها اعتماد کرده و آن محصول را خریداری کنند؟ آیا این انتخاب از بین گزینه های متعدد، ارتباطی با برند آن محصول دارد؟ با توجه به تنوع بسیار زیاد در بین محصولات ساختمانی، چرا بعضی از آنها نسبت به بقیه فروش چندین برابری دارند؟

اجازه بدهید با یک مثال این موضوع را شفافتر کنیم. وقتی حرف از شیرآلات ساختمانی می شود، اسم چه برندهایی به ذهن شما خطور می کند؟ یا وقتی صحبت از پنجره دوجداره باشد، کدام برندها را زودتر به خاطر می آورید؟ خودتان را بجای خریدار و مشتری بگذارید و سپس ببینید که بین یک محصول معروف و یک محصول جدید کدام را انتخاب می کنید؟ آیا می توانید محصول جدید را انتخاب کنید، در حالی که از کیفیت آن اطلاعی ندارید؟

پس با این توضیحات می توانیم بگوییم که یکی از مزایای برندسازی شرکت های ساختمانی این است که شهرت و محبوبیت این شرکت ها در بین مخاطبانشان بیشتر شده و در نتیجه مشتریانشان این شرکت ها را به رقبا ترجیح دهند که همین موضوع به افزایش درآمد شرکت های ساختمانی منجر خواهد شد. البته برندسازی مزایای دیگری از جمله افزایش اعتبار شرکت، افزایش قیمت محصولات، افزایش تمایل شرکت های دیگر برای همکاری با شرکت های برند و … نیز دارد.

اگر قصد دارید با کمترین هزینه و سرمایه گذاری، برندسازی پرقدرتی را برای شرکت خود اجرا کنید، بهترین راه استفاده از اهرم اینترنت و فضای آنلاین است. اینترنت یک فضای رقابتی برابری را برای شرکت های ساختمانی ایجاد کرده که با استفاده از آن می توانید کسب و کار خود را گسترش داده و مشتریان جدید بسیاری را جذب کنید. در ادامه مراحل برندسازی و افزایش فروش شرکت های ساختمانی در اینترنت را بررسی می کنیم.

ورود به اینترنت با طراحی سایت

قطعا سایت هر شرکتی پایگاه مرکزی آن شرکت برای حضور در فضای مجازی است. استفاده از شبکه های اجتماعی بسیار ارزشمند است اما مالکیت این شبکه ها در اختیار دیگران است و می توان گفت که کانال ها و پیج های ما در شبکه های اجتماعی مختلف مانند خانه ای اجاره ای است که هر زمانی که صاحبخانه بخواهد، می تواند این خانه را از ما بگیرد و ما هم نمی توانیم هیچ ادعایی داشته باشیم. زیرا این یکی از قوانین استفاده از شبکه های اجتماعی رایگان است که در زمان ثبت نام، آن را می پذیریم.

اما سایت هر شرکت ساختمانی بطور کامل در اختیار آن شرکت بوده و مدیریت و مالکیت آن را بطور کامل در اختیار دارد. البته این تنها مزیت داشتن سایت برای شرکتها نیست و قطعا در سایت امکانات بسیار بیشتری وجود دارد. از جمله اینکه می توان بخش های زیادی از فرایند ارتباط با مشتریان یا فرایند خرید را سیستم سازی کرد و حجم بالایی از کارهای تکرار شونده را به سایت سپرد و زمان آزاد بسیار بیشتری برای انجام کارهای مهمتر ذخیره کرد.

با طراحی سایت ساختمانی می توانید در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته فروش آنلاین داشته باشید، بدون اینکه لازم باشد با مشتریان ارتباط داشته باشید و به آنها شماره کارت بدهید و پس از واریز، وضعیت آن را چک کنید و … . همچنین می توانید بخشی برای نمایش اطلاعات تماس با شرکت داشته باشید و روی نقشه محل دفتر شرکت را مشخص کنید و یا در یک صفحه به تمام سوالات متداول مشتریان پاسخ بدهید و نیازی به پاسخگویی به تک تک مخاطبان برای سوالات تکراری نداشته باشید.

در واقع سایت شما همان دفتر مرکزی شما در فضای اینترنت است که بسیاری از کارهای آن بصورت اتوماتیک و سیستمی انجام می شود و نیاز به فعالیت مدوام شما ندارد و در عین حال می تواند ارتباط بسیار نزدیکی با مخاطبان شما ایجاد کند و آنها را به سمت استفاده از محصولات و خدمات شما هدایت کند.

اگر هنوز سایت خود را راه اندازی نکرده اید و یا اینکه سایت دارید ولی نتیجه دلخواه را از آن کسب نکرده اید و نیاز به ایجاد تغییرات و بهبود سایت و افزایش امکانات برای سایتتان دارید، روی لینک زیر کلیک کنید:

طراحی سایت ساختمانی

تولید محتوا عامل اصلی رشد سایت

پس از راه اندازی و طراحی سایت، باید برای آن محتوای هدفمند تولید کنید. محتوای سایت شما می تواند در موضوعات آموزشی، برندسازی و فروش باشد. همچنین از نظر فرمت می توانید محتوای متنی، محتوای ویدیویی، محتوای صوتی و محتوای تصویری را در سایت خود منتشر کنید.

در واقع شما باید بخشی از محتوای سایت خود را به موضوعات آموزشی اختصاص دهید و اطلاعات کاربردی و آموزشی مرتبط با فعالیت ها و محصولات خود را در سایتتان منتشر کنید تا بوسیله این آموزش ها، میزان آگاهی مخاطبان خود را افزایش دهید و اعتماد آنها را جلب کنید.

همچنین بخشی از محتوای سایت شما باید برای برندسازی شرکت شما باشد. و در این بخش می توانید پشت صحنه فعالیت های خودتان را به مخاطبین نشان دهید یا اعتبارنامه ها و گواهینامه های شرکت را در این بخش منتشر کنید و همچنین می توانید نظرات مشتریان قبلی و حتی پروژه های اجرا شده و در حال اجرا را در سایت خود منتشر کنید.

بخش دیگر تولید محتوای ساختمانی بصورت مستقیم مربوط به فروش محصولات و خدمات می شود. در این بخش بایستی محصولات و خدمات شرکت را معرفی کنید و امکان ثبت سفارش آنلاین نیز برای هر کدام از محصولات و خدمات شرکت وجود داشته باشد تا مخاطبین بتوانند به راحتی و در هر زمانی اقدام به خرید کنند.

طبیعتا برای اینکه محتوای سایت منجر به کسب نتایج مطلوب برای شرکت شود و در راستای اهداف شرکت باشد، نیاز به تدوین استراتژی برای تولید محتوا داریم. یعنی باید قبل از شروع به تولید محتوا برای سایت شرکتی خود، باید اهداف سایت را مشخص کرده باشیم و براساس این اهداف، تقویم محتوایی سایت را برنامه ریزی کنیم و هر کدام از مطالبی که قرار است در سایت منتشر شود را از نظر موضوع و فرمت مشخص کنیم و سپس محتوای اصولی و ارزشمندی را برای آن تولید کنیم که نتیجه بهتری از آن دریافت کنیم.

در صورتی که برای سایت خود نیاز به تدوین استراتژی محتوایی و همچنین تولید محتوای اصولی و هدفمند دارید، روی لینک زیر کلیک کنید:

تولید محتوای ساختمانی

جذب مخاطب بیشتر با شبکه های اجتماعی

یکی از روش های کاربردی برای برندسازی و جذب مخاطبین و مشتریان جدید، فعالیت شرکت های ساختمانی و معماری در شبکه های اجتماعی است. البته باید ویژگی های هر شبکه اجتماعی و مخاطبان آن را در نظر داشته باشید و براساس آن فعالیت کنید تا بتوانید نتیجه بهتری بگیرید. به عنوان مثال در اینستاگرام باید ویدیوهای کوتاه در حد ۲-۳ دقیقه منتشر کنید، در حالی که در آپارات و یوتیوب بهتر است که ویدیوهای شما طولانی تر و کاملتر باشد. یا به عنوان مثال باید در اینستاگرام رابطه صمیمی تری با مخاطبان و فالورها ایجاد کنید، در حالی که لینکدین یک شبکه اجتماعی ویژه کسب و کارهاست و باید در آن رسمیت را رعایت کنید.

بطور کلی استفاده از لینکدین، آپارات، یوتیوب و اینستاگرام پیشنهاد می شود و در صورتی که توانایی و فرصت کافی دارید، می توانید در سایر شبکه های اجتماعی نظیر توییتر و فیسبوک و حتی از تلگرام که یک پیام رسان پرمخاطب در ایران است، استفاده کنید.

مطالب و ویدیوهایی که در هر یک از شبکه های اجتماعی منتشر می کنید از نظر نوع محتوا، نوع مخاطب، زمان و لحن با هم تفاوت خواهند داشت و نباید یک ویدیو را در تمام شبکه های اجتماعی خودتان منتشر کنید و انتظار بازدهی مناسب داشته باشید چون همانطور که اشاره شد، سلیقه های مخاطبین هر کدام از شبکه های اجتماعی با بقیه متفاوت است و نحوه برخورد آنها با هر محتوا نیز متفاوت است. ضمن اینکه می توانید ویدیوهایی که در آپارات منتشر می کنید را در سایت خود نیز منتشر کنید و از آن برای افزایش ماندگاری کاربر در سایتتان استفاده کنید.

تبلیغات رمز برتری بر رقبا

البته که داشتن سایت و فعالیت در شبکه های اجتماعی می تواند به رشد سریع کسب و کار شما در اینترنت کمک بزرگی بکند، اما می توانید با تبلیغات حرفه ای سرعت رشد خود را چندین برابر کنید و از رقبا پیش بیفتید.

واقعیت این است که بسیاری از کسب و کارها و شرکت های ساختمانی حاظر در اینترنت، صرفا به داشتن سایت و اکانت در شبکه های اجتماعی اکتفا می کنند و از این موضوع ناراحت هستند که چرا هیچ نتیجه ای نگرفته اند! در حالی که علاوه بر اینکه برای رشد نیاز به فعالیت دارند، حتی نحوه فعالیت در هر کدام نیز متفاوت است و نمی توان با فعالیت غیراصولی انتظار کسب نتیجه مطلوب را داشت.

پس شما می توانید با فعالیت اصولی در سایت و شبکه های اجتماعی، بخش زیادی از رقبا را کنار بزنید و از آنها پیش بیفتید، اما برای اینکه بتوانید در بین رقبایِ موفقِ خود نیز نتیجه بهتری بگیرید، لازم است کارهایی بیشتر از آنها انجام دهید.

در واقع شما می توانید با انجام تبلیغات اصولی از سایر شرکت های رقیب متمایز شوید و بیشتر در مقابل چشم مخاطبان خود باشید. روش های متنوعی برای تبلیغات در اینترنت وجود دارند که به رشد سایت و افزایش فروش آن منجر می شوند.

روش های تبلیغ شرکت های ساختمانی در اینترنت

  • تبلیغات بنری ثابت
  • تبلیغات بنری کلیکی
  • تبلیغات همسان کلیکی
  • ارسال نوتیفیکیشن
  • ایمیل مارکتینگ
  • رپورتاژ آگهی و خبری

در تبلیغات بنری ثابت همانطور که از عنوان آن مشخص است، یک جایگاه بنر تبلیغاتی در یک سایت مشخص است که برای مدت مشخصی اجاره می کنید و بنر تبلیغاتی شما در این مدت بصورت ثابت در آن جایگاه نمایش داده می شود. تبلیغات بنری کلیکی به این شکل است که با استفاده از سایت های واسط مانند یکتانت، بنر تبلیغاتی شما در سایت های بزرگ کشور نمایش داده می شود و فقط به ازای هر کلیکی که روی بنر انجام شود، از هزینه شارژ حساب شما کسر می شود. تبلیغات کلیکی همسان نیز مانند تبلیغات بنری کلیکی است، با این تفاوت که تبلیغ شما به شکل یک تصویر ثابت و یک عنوان در زیر آن نمایش داده می شود.

در روش ارسال نوتیفیکیشن هم پیام تبلیغاتی شما به کاربران یک سایت یا اپلیکیشن موبایل ارسال می شود و هزینه آن ثابت است.

ایمیل مارکتینگ یکی از روش های جذاب برای افزایش فروش و برندسازی محسوب می شود که حتی می توانید آن را در سایت خود پیاده سازی کنید و تمام کارهای آن بصورت اتوماتیک انجام شود. البته این امکان را هم دارید که بدون پیاده سازی سیستم ایمیل مارکتینگ در سایت خود، باز هم اقدام به ارسال ایمیل های تبلیغاتی کرده و مخاطبان و مشتریان جدیدی را جذب کنید که برای این کار می توانید از سیستم های ارائه دهند خدمات ایمیل مارکتینگ استفاده کنید.

و رپورتاژ آگهی نیز یکی دیگر از روش های تبلیغ در اینترنت است که شما می توانید یک متن کامل تبلیغاتی به همراه تصاویر مرتبط را مانند یک مطلب در سایت های مرتبط منتشر کنید و در این مطلب مخاطبان آن سایت را به سمت سایت خود هدایت کنید. نکته مهمی که در این نوع تبلیغات وجود دارد این است که تبلیغ شما برای همیشه در آن سایت نمایش داده می شود و مدت اعتبار آن تمام نمی شود و به این ترتیب می توان گفت که در دراز مدت بازدهی این نوع تبلیغ برای سایت شما بیشتر و بیشتر هم خواهد شد.

یکی از خدماتی که در سایت سازه برتر ارائه می شود، همین رپورتاژ آگهی است که می توانید محتوای تبلیغاتی خود را در سایت سازه برتر بصورت دائمی منتشر کنید و در آن به ارائه توضیحات کامل در خصوص خدمات یا محصولات خود بپردازید و همچنین از چندین تصویر و حتی ویدیو برای افزایش جذابیت و کاراییِ تبلیغ خود استفاده کنید تا به این ترتیب مخاطبان بیشتری را به سایت خود هدایت کنید. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر مشخص می شود که بدانید با توجه به اعتبار سایت سازه برتر در گوگل، صفحه تبلیغاتی شما هم می تواند به صدر نتایج جستجوی گوگل برسد و به این ترتیب این امکان برای شما فراهم خواهد شد که مخاطبان بسیاری از طریق خود گوگل به سمت سایت شما هدایت شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش رپورتاژ آگهی روی عنوان زیر کلیک کنید:

تبلیغات صنعت ساختمان

جمع بندی

برندسازی همیشه با هزینه همراه است، اما روش هایی که در این مقاله به آنها اشاره شد، کمترین هزینه را برای شرکت های ساختمانی به همراه دارد و بازدهی و نتیجه بخشی آن بسیار بیشتر از روش های سنتی است.

اینکه یک شرکت ساختمانی یا معماری بخواهد بدون صرف هیچ هزینه ای به درآمدهای بالایی برسد، رویایی بیش نیست و جلب اعتماد مخاطبان و تبدیل آنها به مشتریان شرکت نیازمند انجام فعالیت و هزینه است و نمی توان بدون کاشتن بذر، انتظار برداشت محصول داشت. البته منظور ما این نیست که بدون برنامه هزینه کنید، بلکه هدف این است که با انجام کارهای اصولی، درآمد شما بسیار بیشتر از هزینه هایی باشد که برای برندسازی و تبلیغات صرف کرده اید.

ما پس از ۱۴ سال فعالیت در سایت سازه برتر به عنوان یک سایت تخصصی مهندسی عمران و معماری، به خوبی نیازهای شرکت های ساختمانی و معماری را شناسایی کرده و روش های کم هزینه و پربازده فعالیت های اینترنتی را شناسایی کرده ایم و می توانیم همراه شما باشیم تا به نتایج دلخواه خود برسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه همکاری می توانید به سایت سازه برتر saze20.ir مراجعه نمایید و یا در واتساپ با شماره ۰۹۱۹۲۶۸۲۶۲۰ در ارتباط باشید. همچنین می توانید ایمیل های خود را به نشانی saze20.ir@gmail.com ارسال نمایید.

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و سایت سازه پلاس هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

۰ دیدگاه

سوالی دارید؟ پیام دهید