انتخاب برگه

قالب های بتن عایق (ICF) چیست؟

آذر ۱۰, ۱۴۰۲ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

فرم های عایق بتن (ICF) سیستمی برای ریختن دیوارهای بتنی است. نمای بیرونی و داخلی صفحات فوم سفت و سختی هستند که توسط تارهایی از اتصالات پلاستیکی پلی پروپیلن در کنار هم قرار گرفته اند. عایق و اتصالات پس از پخت بتن برای ایجاد عایق حرارتی و نگه داشتن لایه ها در کنار هم باقی می مانند.

ICF از چه ساخته شده است؟دیوارهای بتنی عایق بندی شده از فوم سخت ضخیم ۲ ¾ اینچی تشکیل شده است.

فوم سفت و سخت پلی استایرن. منبسط یا اکسترود شده. رایج ترین محصول.فوم سفت و سخت پلی اورتان. R-value بهتر است. گران تر است.فیبر چوبی یا مهره های پلی استایرن چسبانده شده با سیمان.

بتن سلولی. بندهای پلی پروپیلن فرم ها را کنار هم نگه می دارند و برای قرار دادن میلگردها پشتیبانی می کنند، که میلگردهای فولادی هستند که استحکام کلی و خمشی را افزایش می دهند. سازندگان برای ساختن فرم‌هایی برای دیوارهای ۴، ۶، ۸، ۱۰، و ۱۲ اینچی از گره‌های با اندازه‌های مختلف استفاده می‌کنند.

این اندازه‌ها فقط بخش بتنی دیوار را نشان می‌دهند. سازندگان از اندازه های مختلف در مکان های مختلف برای برآوردن نیازهای تحمل بار استفاده می کنند. دیوارهای داخلی چهار اینچی به عنوان دیوارهای پشت بام و بتن هشت اینچی به عنوان دیوارهای پایه بتنی استاندارد عمل می کنند. سطوح فوم سیستم دیوار تحمل بار نیستند.

بلوک ها مانند یک سیستم ساختمانی غول پیکر لگو در کنار هم قرار می گیرند و قفل می شوند.مشخصات فرم بتن عایقبخش R611 کد بین المللی مسکونی (IRC) به ساخت و ساز ICF می پردازد. ICF برای اکثر برنامه های مسکن مسکونی و برای ساختمان های تا چهار طبقه قابل قبول است، اما این ساختمان ها اغلب به تایید مهندس نیاز دارند. برخی دیگر از مشخصات ICF عبارتند از:High R-value. فوم سلول بسته نوع II. تا R-4.0 با فوم پلی استایرن منبسط شده (EPS). تا R-5.0 با فوم پلی استایرن اکسترود شده (XPS).مقاوم در برابر رطوبت. غیر جاذب.مقاوم در قالب. پوسیده نمی شود و بستری برای رشد هاگ های کپک ایجاد نمی کند. آغشته به ضد شعله. دود غیر سمی است.

قابل بازیافت.فرم های بتن عایق – مزایا و معایبI.C.F. ساخت و ساز فواید بسیاری همراه با معایبی دارد. در اینجا برخی از استدلال های قانع کننده تر برای – و مخالف – استفاده از این فرم ها هنگام ساخت وجود دارد.I.C.F. مزایاعلاوه بر مزایایی که در زیر ذکر شده است، چند مورد دیگر نیز وجود دارد که معمولاً در هنگام برنامه ریزی و ساخت مورد توجه قرار نمی گیرند. آنها عبارتند از:ساختمان تمام سال. بسیاری از پیمانکاران زمانی که دما زیر صفر است بتن نمی‌ریزند زیرا بتنی که قبل از خشک شدن یخ می‌زند ضعیف‌تر است. I.C.F. قالب ها عایق هستند و از بتن منجمد جلوگیری می کنند.

حق بیمه کمتر. I.C.F. خانه ها در برابر طوفان و سیل بهتر از ساخت و ساز سنتی مقاومت می کنند.ساختمان Net Zero. اگر خانه‌های بتنی عایق‌شده به پنل‌های خورشیدی مجهز شوند، می‌توانند با تعریف شورای ساختمان سبز جهانی از صفر خالص مطابقت داشته باشند.

زمان ساخت سریعترشکل های عایق بتن هفته ها یا ماه ها در زمان ساخت صرفه جویی می کنند. انتظار برای آب و هوا بسیار کم است زیرا دیوارها قبل از نصب و ریختن آنها توسط سازندگان عایق بندی می شوند. همچنین فوم بیرونی رطوبت را جذب نمی‌کند و آب می‌ریزد و باعث می‌شود که نیازی به ضد آب کردن بیرون نباشد. پیمانکاران کانال‌های لوله‌کشی و برق را به شکل بریده و با عایق فوم اسپری آب‌بندی می‌کنند.

در هزینه‌های بلندمدت صرفه‌جویی می‌شوددر ابتدا، I.C.F. ساخت و ساز ۵٪ – ۱۰٪ بیشتر از قاب بندی چوبی معمولی است، حدود ۲٪ – ۴٪< /a> هزینه اضافی برای کل پروژه. افزایش ۴ درصدی با در نظر گرفتن صرفه جویی در انرژی طولانی مدت، کاهش هزینه های بیمه و صرفه جویی در ساخت و ساز مانند عایق رطوبتی بیرونی و روکش ناچیز است. همچنین منجر به خانه‌ای بدون پیش‌نویس و راحت‌تر می‌شود.همانند اکثر پروژه‌های مربوط به ساخت‌وساز، I.C.F. هزینه ها متفاوت است ضخامت عایق، ضخامت بتن و مناطق آب و هوایی بر قیمت تأثیر می‌گذارند.

ارزش R I.C.F. دیوارها ممکن است توصیه‌های مربوط به ساختمان‌های کم مصرف با آب و هوای سرد را برآورده نکنند. در این مورد، فرم‌های سفارشی با عایق ضخیم‌تر یا بهتر به هزینه‌ها اضافه می‌کنند.بازده انرژیپتوهای بدون وقفه عایق در داخل و خارج بتن، یک R-value از R-23.0. مقدار R در اکثر خانه‌های دارای قاب چوبی از حدود R-9.0 تا R-15.0 به دلیل پل‌های حرارتی و ضربات ناسازگار متفاوت است. لوله کشی، سیم کشی و مهاربندی، حفظ عایق batt را در یک پتوی ثابت R-20.0 دشوار می کند.

عایق صوتی بهترI.C.F. نه تنها گرمتر هستند، بلکه راحت تر نیز هستند. چون ساکت ترند خانه های چوبی استاندارد دارای رتبه بندی کلاس انتقال صدا (STC) در حدود ۳۳ تا ۳۸ هستند. I.C.F. خانه ها بسته به ضخامت دیوار و عایق، جرم و میزان هواگیری دیوارها دارای رتبه بندی ثابت STC بین ۴۶ و ۷۲ هستند.

STCچه چیزی شنیده می شود۲۵گفتار عادی قابل درک است۳۰گفتار بلند را می توان فهمید۳۵گفتار بلند قابل شنیدن است اما قابل فهم نیست۴۰گفتار بلند قابل شنیدن به صورت زمزمه۴۵سخنرانی بلند شنیده می شود اما شنیدنی نیست۵۰صداهای بلند به طور ضعیف شنیده می شود ۶۰+عایق صوتی خوب؛ اکثر صداها ساکنان همسایه را آزار نمی دهند.کیفیت هوای بهترشکل های بتن عایق شده غیر سمی هستند و حاوی فرمالدئید و آزبست نیستند. ، فایبرگلاس یا ترکیبات آلی فرار (VOC) . آنها همچنین گاز نمی گیرند. آنها پوشش محکم و بدون پیش نویس ساختمان را فراهم می کنند که نفوذ هوا را تا ۷۵% کاهش می دهد.کنه های گرد و غبار را از بین می برد.

کپک را از بین می برد. گرد و غبار و گرده های خانه را کاهش می دهد، حملات آسم و آلرژی را کاهش می دهد.I.C.F. معایبساخت قالب بتن عایق چند چالش را به همراه دارد. غلبه بر اکثر آنها آسان است، اما باید آنها را هنگام برنامه ریزی یک خانه جدید در نظر بگیرید.I.C.F.s به مهاربندی در طول ساخت و ساز نیاز دارندشکل های ICF به راحتی کنار هم قرار می گیرند، اما به دلایل مختلف ممکن است شاقول نباشد سازندگان باید فرم ها را مهار کنند تا دیوار صاف بماند. این قالب‌ها همچنین به مهاربندی نیاز دارند تا از باد کردن در هنگام ریختن بتن جلوگیری شود.

برای ساخت ICF، سازندگان بتن را در بالابرهایی بین یک فوت تا چهار فوت ارتفاع می‌ریزند و زمان کمی برای ته‌نشین شدن به آن می‌دهند. ریختن هشت یا نه فوت بتن در یک زمان بر روی فرم های فوم سخت است و می تواند منجر به نشت بتن از طریق درزهای افقی و عمودی شود. سازندگان باید نشت های خشک شده را قبل از نصب دیوار خشک و/یا سایدینگ جدا کنند.

مشکلات رطوبتیکی از نکات منفی کاهش جریان هوا افزایش رطوبت است – به خصوص در طول و برای مدت کوتاهی پس از ساخت عمل آوری بتن، چسباندن دیوار خشک، و خشک کردن کفپوش های چوبی، مقدار شگفت انگیزی از رطوبت را تولید می کند. برخی از خانه‌های بتنی عایق‌شده به یک رطوبت‌گیر و یک سیستم HVAC خوب نیاز دارند.

مشکلات بازسازیافزودن پنجره، جابجایی درب یا بیرون آوردن دیوار در یک خانه استاندارد با اسکلت چوبی چالش برانگیز. انجام همین کار هنگام مواجهه با اینچ بتن حتی دلهره آورتر است. داشتن یک شرکت مغزه زنی بتن که بتن را برش می دهد مرطوب، نامرتب، سنگین و گران است. سعی کنید در مرحله طراحی همه نیازها را در نظر بگیرید.

از دست دادن فضای کفI.C.F. دیوارها ضخیم تر از دیوارهای چوبی هستند. اگر برای آن برنامه ریزی شده باشد، تفاوت اندازه ناچیز است. اگر برنامه ریزی نشده باشد، ممکن است در مبلمان داخلی مشکلاتی وجود داشته باشد. به عنوان مثال، کاهش فضای کف اتاق ۱۰ x 10 اینچ به میزان ۲ اینچ در هر چهار طرف، مساحت کف را تا حدود ۶.۷% کاهش می‌دهد.فقدان I.C.F واجد شرایط. پیمانکارانساخت قالب های بتن عایق هنوز نادر است.

بسته به موقعیت مکانی، یافتن پیمانکاران واجد شرایط کافی برای پیشنهاد کار ممکن است دشوار باشد و هزینه ها را افزایش دهد – به دلیل عدم رقابت و/یا افزایش سفر.

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *