انتخاب برگه

چگونه هر نوع سیلیکون را تمیز کنیم؟

اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۳ | پست تولید شده با هوش مصنوعی | ۰ دیدگاه

تمیز کردن سیلیکون یک فرآیند آسان است که به حداقل پاک کننده نیاز دارد. چه تمیز کردن درزگیر یا شستن ظروف پخت، صابون ظرفشویی و آب برای از بین بردن کثیفی روزمره کافی است. شما می توانید از جوش شیرین برای کار کردن با تجمع سخت و پراکسید هیدروژن برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید. تمیز کردن سیلیکون:

نکات و تکنیک هایی برای همه انواع

نحوه تمیز کردن ظروف شیرینی سیلیکونی

ظروف نانوایی سیلیکونی را با پاک کردن آن با یک ظرف صابونی یا اسفنج سپس آن را بشویید و دراز بکشید تا خشک شود. برای آشفتگی های گیر کرده، ظرف شیرینی را به مدت ۱۵ دقیقه در سینک آب گرم و صابون قرار دهید و سپس پاک کنید. اگر غذای سوخته جدا نمی شود، به آرامی با یک برس نرم بشویید. ظروف نانوایی سیلیکونی نیز ۱۰۰% قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند، بنابراین اگر طرفدار شستن دست نیستید، می توانید آن را در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

چگونه سیلیکون را تمیز کنیم. قالباز آنجایی که غذا و بقایای آن به راحتی در گوشه ها و سوراخ های قالب های سیلیکونی گیر می کند، سینک خود را با آب گرم و صابون پر کنید و اجازه دهید قالب ها به مدت ۱۵ دقیقه خیس بخورند. آب داغ باعث شل شدن غذا می شود. سپس داخل قالب ها را پاک کنید (در صورت امکان آنها را برعکس کنید)، آبکشی کنید و خشک کنید. همچنین می توانید از یک مسواک کوچک برای از بین بردن لکه های چسبیده استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن کاردک سیلیکونییک کاردک سیلیکونی را با آب داغ و صابون ظرفشویی بشویید. برای غذاهای پخته شده که جدا نمی شوند، آب و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید، خمیر را روی دستمال کاغذی بمالید و غذا را بشویید. همچنین می‌توانید کاردک سیلیکونی خود را در ماشین ظرفشویی تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن قاب تلفن سیلیکونیبرای تمیز کردن قاب تلفن سیلیکونی، آن را از گوشی خارج کرده و با آب گرم و صابون بشویید، آن را بشویید و خشک کنید. اگر در ترک های قاب گوشی زباله زیادی وجود دارد، آن را به مدت پانزده دقیقه در آب گرم و صابون قرار دهید و سپس با یک برس ظرفشویی یا مسواک قدیمی، شکاف ها را بشویید. برای ضدعفونی کردن قاب گوشی، آن را با دستمال الکلی پاک کنید یا از الکل با پنبه یا حوله کاغذی استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن بند ساعت اپل سیلیکونی برای تمیز کردن بند ساعت اپل سیلیکونی خود، ابتدا آن را از ساعت خارج کنید. سپس آن را با آب و صابون ظرفشویی پاک کنید. بشویید و خشک کنید. اگر بند مقدار زیادی کثیفی انباشته شده است، آن را حداقل پانزده دقیقه در سینک در آب داغ خیس کنید و سپس از یک برس نرم برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

اگر بند ساعت اپل رنگ روشن شماست. دارای لکه است، بند را از ساعت بردارید و پراکسید هیدروژن را روی نواحی لکه دار بمالید. قبل از شستن و خشک کردن نوار، اجازه دهید پراکسید به مدت ۲۴ ساعت بماند.

نحوه تمیز کردن درزگیر سیلیکونیبرای تمیز کردن منظم، درزگیر سیلیکونی را با وان و اسپری کاشی یا یک پاک کننده معمولی چند منظوره تمیز کنید. برای تمیز کردن درزگیری سیلیکونی کپک زده، از سفید کننده استفاده کنید. سفید کننده را روی درز اسپری کنید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند. سپس از یک برس حمام یا یک برس اسکراب کوچک استفاده کنید تا قالب جدا شود. اگر کپک باقی ماند، فرآیند را تکرار کنید. سپس خوب بشویید.

توجه: این محتوا بصورت اتوماتیک توسط هوش مصنوعی وبلاگ سازه پلاس، تولید و منتشر شده است. ممکن است در برخی عبارات کلمه معادل و ترجمه یا جمله‌بندی‌ و رعایت نگارش درست نباشند.

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *