انتخاب برگه

کارگاه‌های ساختمانی و HSE

مهر ۳, ۱۳۹۶ | اجرایی, اچ اس ئی | ۰ دیدگاه

اینفوگراف فرایند تدوین و اجرای نشان تعالی HSE

اینفوگراف فرایند تدوین و اجرای نشان تعالی HSE


تشکیل کمیته ایمنی، بهداشت و سلامت (HSE) در تمامی استان‌های کشور

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در سومین نشست مدیران مسکن و ساختمان منطقه یک کشور، ضمن اعلام تشکیل کمیته ایمنی، بهداشت و سلامت HSE در ادارات کل سراسر کشور از برگزاری همایش نشان تعالی HSE در آذرماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سومین نشست مدیران مسکن‌و‌ساختمان و روسای ادارات نظام‌مهندسی ساختمان مناطق یک کشور(شامل استان‌های تهران، گیلان، مازندران، البرز، قم و قزوین) به همت دفتر مقررات ملی‌وکنترل ساختمان با سخنرانی مدیرکل دفتر مقررات ملی‌و‌کنترل ساختمان، ارایه اقدامات دفتر در راستای وظایف محوله، آخرین اقدامات استان‌ها در خصوص تشکیل کمیته ایمنی در استان‌ها، در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

این نشست برنامه زمانبندی خود را به ارایه برنامه اجرایی همایش اخلاق حرفه‌ای در مهندسی ساختمان در استان قم، آشنایی با سیاست‌های توسعه مسکن، آشنایی با معماری سازمانی و همچنین جمع‌بندی مصوبات قبلی اختصاص داده بود.

در نشست فوق، حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی‌و‌کنترل ساختمان دستاوردهای برگزاری نشست‌های منطقه‌ای را پرشمار عنوان کرد و گفت: ایجاد زبان و درک مشترک از قوانین، ضوابط، چهارچوب و دستورالعمل‌های ابلاغی، تشکیل کمیته ایمنی در تمامی استان‌ها، بررسی معضل دو نقشه‌ای در استان‌ها، تشکیل کمیته مصالح‌ساختمانی، بازنگری چک‌لیست‌های نظارت‌عالیه، اجرای آزمایشی نرم‌افزار نظارت عالیه توسط استان کردستان در منطقه ۴، برنامه ریزی اجرای طرح کارآموزی قبل از ورود به حرفه (انتخاب استان فارس به عنوان پایلوت) و همچنین اصلاح شیوه نامه ارتقا و تمدید پروانه‌های اشتغال به کار مهندسی در بخش آموزش بخشی از دستاوردهای تشکیل نشست‌های منطقه‌ای است.

مدیرکل دفتر مقررات ملی‌و‌کنترل ساختمان ادامه داد: آموزش ارزیابان HSE در ماه گذشته برگزار شد و حدود یکهزار نفر در کل کشور آموزش دیدند  که نتایج آزمون آنها طی هفته جاری به همه استان‌ها اعلام شد.

مانی‌فر افزود: برنامه نشان تعالی HSE را برای ۸ آذرماه سال جاری و برای نخستین‌بار در سطح کشور با همکاری دانشگاه تهران برگزار خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد که موفقیت در این کار (نشان تعالی HSE) در گرو این است تا استان‌ها برای معرفی کارگاه‌های ساختمانی اقدام کنند. طبیعی است هرچقدر تعداد کارگاه‌ها بیشتر باشد موضوع ارزیابی وجاهت بیشتری پیدا خواهد کرد. بنابراین تقاضای ما از تمامی استان‌ها این است که در معرفی پیمانکاران و ترغیب آنها در فرایند ارزیابی نشان تعالی HSE همکاری کنند تا کار پیش برود.

مانی فر همچنین گفت: اقدامات استانها در شش ماه اول سال در تمامی موارد رصد شده و ارزیابی عملکرد استانها تا پایان مهرماه انجام و نتایج آن طی مراسمی ابلاغ و از برگزیدگان به نحو شایسته تقدیر خواهد شد.

گفتنی است گزارش اقدامات انجام شده دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در راستای اجرای مواد ۳۴ و ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در پایش رعایت مقررات ملی ساختمان بخشی از گزارش تکمیلی این نشست بود.


کارگاه های ساختمانی بر اساس نتایج ارزیابی و امتیازات کسب شده در سطوح فوق ???طبقه بندی می شوند و پس از انجام ارزیابی و صحه گذاری به اطلاع آنها خواهد رسید. نشان تعالی HSE

کارگاه های ساختمانی بر اساس نتایج ارزیابی و امتیازات کسب شده در سطوح فوق ???طبقه بندی می شوند و پس از انجام ارزیابی و صحه گذاری به اطلاع آنها خواهد رسید. نشان تعالی HSE

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *