انتخاب برگه

تخلفات داوطلبان آزمون نظام مهندسی

اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷ | آزمون نظام | ۸ دیدگاه ها

نحوه‌ی رسیدگی به تخلفات داوطلبان آزمون‌های صدور پروانه اشتغال به کار مهندسی

به استناد دستورالعمل نحوهی رسیدگی به تخلفات داوطلبان آزمون های صدور پروانه اشتغال به کار مهندسی، چنانچه مصادیق تقلب و تخلف مطابق مفاد دستورالعمل مذکور برای داوطلبی محرز شود و یا توسط عوامل اجرائی صورتجلسه ثبت تخلف تنظیم گردد، برابر ضوابط ضمن ابطال نتیجه آزمون مورد نظر، محرومیت از آزمون های آتی از یک تا ده دوره آزمون (بسته به مورد) منظور خواهد شد.

 • حداقل دوره محرومیت برای موارد تخلف ناشی از استفاده از وسایل الکترونیکی غیر مجاز نظیر دوربین، تلفن همراه، تبلت، لبتاب، ساعت هوشمند و… و تخلف‌های سازماندهی شده گروهی، محرومیت از شرکت در ۵ دوره آتی آزمون های ورود به حرفه خواهد بود.
 • حداقل دوره محرومیت برای خارج نمودن اوراق امتحانی و رد و بدل کردن پاسخنامه، محرومیت از شرکت از ۳ دوره آتی آزمون های ورود به حرفه خواهد بود. و برای سایر مصادیق تخلف، شامل محرومیت از شرکت در یک دوره آزمون های آتی ورود به حرفه خواهد.
 • برای سایر مصادیق تخلف، متخلفان از شرکت در یک تا سه دوره آزمونهای آتی ورود به حرفه محروم میشوند.
 • همچنین به استناد جزء ۱۸ بند “ب” ماده ۹۱ اصلاحی آئین نامه اجرائی قانون، با احراز تخلف، برای تعیین مجازات انتظامی، متخلف به شورای انتظامی استان معرفی میشود. ضمناً چنانچه پس از برگزاری آزمون با بررسی های علمی و فنی معلوم گردد که نمرات اکتسابی و پاسخنامه های داوطلبان هم رشته و در یک حوزه امتحانی به طور غیرمتعارف مشابه و یکسان است، با تأیید دفتر مقررات ملّی و کنترل ساختمان از این داوطلبان مصاحبه شفاهی به عمل خواهد آمد. تعیین وضعیت نهایی آزمون این داوطلبان بر اساس نتایج حاصل از مصاحبه مذکور بر عهده دفتر مقررات ملّی و کنترل ساختمان می‌باشد و در صورت احراز تخلف، نظیر موارد یاد شده بشرح فوق عمل خواهد شد.

صفحه ویژه کلیدواژه آزمون نظام مهندسی

۸ دیدگاه ها

 1. ali

  با عرض سلام ، از دوستم تقلبی که داده بودم رو گرفتن و صورت جلسه کردن الان هم که نتایج آزمون اومده نوشته تخلف در آزمون ولی مشخص نکرده محروم شدیم یا نه خواستم بدونم از کجا بدونم ازمون بعدی محروم هستم یا نه؟

  پاسخ
  • پژمان

   سلام علی جان الان آزمون من هم زده تخلف شما تونسی آزمون بعدشرکت کنی یا محروم شدی؟

   پاسخ
 2. ایمان

  آزمون جدیدأ زیاد تخلفات هست سال ۹۷ اعلام کردن کسی فلان استان آزمون محاسبات قبول نشده ولی حالا مشخص شده طرف رفته پروانه اشم گرفته

  پاسخ
 3. حامد

  با سلام در ازمون مهر ۹۸ تو کارنامه نوشته تخلف در ازمون خواستم بدون جند دوره محرومم. ایا راهی برای حلش هست

  پاسخ
  • سازه پلاس

   با راه و شهرسازی استان تون در تماس باشید.

   پاسخ
  • علی

   سلام چی شد تونستی ثبت نام کنی

   پاسخ
 4. امین امین تاج

  سلام . بنده پارسال تو‌آزمون کارشناسی دادگستری شرکت کردم و متاسفانه یه گوشی ساده خاموش از جیبم پیدا کردن . و امروز از سلزمان سنجش واسم یه نامه امد و گفتند اگه اعتراض داری تا ۱۰ روز می تونی ارسال کنی . خواستم بدونم اگه محروم بشم آیا از آزمون های نظام مهندسی هم محروم میشم یا فقط آزمون دادگستری !؟؟ ممنون میشم جواب بدید !

  پاسخ
  • سازه پلاس

   سلام، آزمون‌های نظام مهندسی زیر نظر سازمان سنجش هست ولی چون برگزار کننده دفتر مقررات ملی ساختمان هست، بعید هست ارتباطی بین اینها باشد.
   تا جایی که ما اطلاع داریم، اعمال جریمه فقط مربوط به آزمون های کارشناسی رسمی خواهد شد.

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ پیام دهید