انتخاب برگه

نمای اچ پی ال، سیستم نمای بارانی مدرن

اسفند ۲۴, ۱۴۰۱ | معماری | ۰ دیدگاه

تصمیمات طراحی مربوط به نمای ساختمانهای تجاری معمولاً بر اساس عوامل مختلفی است. یک نقطه شروع مشترک این است که فرم ساختمان مورد نظر را با مکان های عمدی مناطق مات و لعابدار ترکیب کنید. از آنجا ، یک سری تصمیمات طراحی دیگر گرفته می شود ، به ویژه در زمینه های مات مربوط به رنگ ، بافت ، الگو ، ترسیم هندسی و غیره. همچنین باید تصمیمات فنی لازم گرفته شود تا اطمینان حاصل شود که نما به تمام ویژگی های مورد نظر دست می یابد. برای رعایت کد و الزامات مالک ، از جمله مقاومت در برابر آب و هوا ، عملکرد حرارتی ، دوام ، نگهداری کم و پایداری. با در نظر گرفتن همه این خواسته های چند متغیره ، یک محلول صفحه باران با استفاده از روکش اچ پی ال HPL به یک سیستم انتخابی تبدیل شده است که به شرح زیر توصیف می شود.و تشکیل شده از موارد زیر می باشد ،که مزایایی را این اجزای تشکیل دهنده ایجاد می کنند.

نمای بارانی به عنوان سیستمی تعریف می شود که در آن بیرونی ترین روکش با استفاده از یک فضای هوایی طراحی شده در بین آنها  ایجاد شده است به این ترتیب ، خارجی ترین روکش به عنوان سطح هوای قابل مشاهده عمل می کند ، سپس می تواند به عنوان مانع حفاظتی آب عمل کند مقاوم در برابر آب و ساختمان را از نفوذ آب ویا نفوذ هوا مصون نگه دارد. بنابراین یک سیستم محافظ باران که به درستی طراحی شده است ، یک فضای تهویه شده در پشت روکش ایجاد می کند تا امکان تخلیه رایگان یا حذف آب ناخواسته از آب و هوا را فراهم کند. در بیشتر موارد ، فضای هوایی جریان هوای جابجایی طبیعی را بین روکش و WRB ایجاد می کند که در ساختمانهای بلندتر از فشار انباشته افزایش می یابد. این جریان هوای طبیعی امکان خشک شدن مجموعه را فراهم می کند ، از جمله از بین رفتن رطوبت احتمالی ناشی از تراکم. بنابراین ، فضای هوایی تهویه شده امکان خشک شدن مجموعه دیوار را فراهم می کند و از دیوار زیرین در برابر آسیب احتمالی آب ویا رطوبت محافظت می کندکه نیز یک مزیت برای اچ پی ال است .

پرده های بارانی تهویه شده در اچ پی ال  می توانند به رعایت کدهای انرژی و بهترین شیوه های پایداری اجازه دهند که عایق مداوم در قسمت بیرونی اجزای سازه دیوار نصب شود. با قرار دادن عایق در خارج از سازه ، وسیله ای برای غلبه بر پل حرارتی فراهم می کند ، که هنگامی که عایق فقط بین ستون های دیواری یا سایر اعضای سازه ای قرار می گیرد ، یک شرایط مهم است. کاهش پل های حرارتی باعث کاهش نوسانات انرژی در ساختمان ها می شود و باعث راحتی بیشتر سرنشینان و صرفه جویی در هزینه های انرژی می شود.که یک مزیت برای اچ پی ال است  در دیوارهای تهویه شده باران ، عایق مداوم بخشی از پایه WRB برای اعمال می شود و یک سطح صاف و پیوسته برای آن نصب فراهم می کند.
-روکش HPL
هنگامی که تصمیم گرفته می شود از سیستم نمای بارانی در ساختمان جدید یا پروژه نوسازی استفاده کند ، توجه بر نوع روکش قابل مشاهده متمرکز می شود. در حالی که مواد زیادی برای انتخاب وجود دارد ، از پانل های HPLاچ پی ال  در بسیاری از ساختمانها با موفقیت زیادی استفاده شده است. با هم ، پانل های هماهنگ اچ پی ال  HPL و سیستم های پشتیبانی همه معیارهای اساسی برای عملکرد مناسب سیستم نمای بارانی را برآورده می کنند.

ترکیب اولیه اچ پی ال 

نمای اچ پی ال
نمای اچ پی ال

به عنوان یک ماده طی دهه های تولید و استفاده توسعه یافته و اصلاح شده است. این دستگاه با لایه بندی مواد مهندسی شده و ترکیب آنها با استفاده از گرما و فشار تولید می شود. مشترک همه آنها هسته ای از چندین لایه کاغذ کرافت است که با رزین های فنولیک و مواد شیمیایی مقاوم در برابر آتش آغشته شده و در اندازه های استاندارد مختلف تولید می شود. در بالای این هسته ، یک لایه تزئینی از کاغذ کرافت آغشته با رزین اکریلیک رنگدانه پلی اورتان یا یک لایه ملامین استفاده می شود که هر یک از آنها ظاهر نهایی پانل را ارائه می دهد. یک لایه تزئینی را می توان در پشت یک پانل قرار داد یا یک لایه غیر تزئینی قابل مقایسه ارائه داد. در هر صورت ، هر دو طرف ماده با انتخاب لایه های سطحی روی هسته متعادل می شوند. سپس ، هر دو طرف یک پوشش رزین اکریلیک پلی اورتان شفاف برای محافظت از سطح و ارائه سایر ویژگی های طول عمر دریافت می کنند.
اچ پی ال از هسته ای چند لایه کاغذ گرافت  آغشته به زرین ولایه های سطحی خارجی تزئین یا رنگی تشکیل شده است .

هنگامی که لایه های پانل های  اچ پی ال  تعیین و مونتاژ می شوند ، با استفاده از گرما و فشار به یکدیگر لمینت می شوند. فشار زیاد است ، در حدود ۱۰۰۰۰ psi (از این رو لمینت با فشار بالا) ، با دمای متوسط ​​تقریباً ۳۰۲ درجه فارنهایت/۱۵۰ درجه سانتیگراد. پس از فشار دادن ، نتیجه یک محصول متراکم ، بادوام و همگن است که می تواند در اندازه های مختلف تولید شده و برای تحویل ارسال شود.
 
موفقیت کلی اچ پی ال  HPL به عنوان یک محصول ساختمانی در سهولت ایجاد گزینه های طراحی و عملکرد برتر ارائه شده است. در ادامه بر این ویژگی ها تمرکز می کنیم.


محصولات مرتبط:

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *